FIA World Rallycross Championship - Testy na Silverstone 2018 - Zespół Loeba zadowolony z Peugeota

czw, 29 marca 2018 godz. 08:12:01 komentarzy rallycross

fot. Sebastien Loeb Racing

Zespół Sebastien Loeb Racing pozytywnie ocenił pierwsze testy Peugeota 208, którym w tym roku w rallycrossowych mistrzostwach świata będzie rywalizował Gregoire Demoustier. Mimo że właściciel ekipy w mistrzostwach świata broni fabrycznych barw Peugeota, to konstrukcja, z której skorzysta Demoustier, została stworzona od podstaw.

- To był pierwszy test samochodu. Wyjechał z ciężarówki i od razu mógł być bezpośrednio porównany z konkurencją. Gregowi brakuje doświadczenia i kilometrów w porównaniu do innych. Musimy wszystko razem ulepszać, ale start nie był zły. Bardzo cieszymy się z tego, ponieważ samochód jest niezawodny i wszystko poszło gładko - mówił Franck Tine, dyrektor sportowy Sebastien Loeb Racing.

- Gdy zaczynasz projekt, musisz zrobić to na swój własny sposób, a nie kopiować. Auto stworzyliśmy bazując na naszych pomysłach, a nie na tym, co robili inni. Projekt powstał od zera, a celem było zaangażowanie najlepszych ludzi do pracy. To oznacza, że firma Onroak, która wie jak budować samochody, stworzyła podwozie. Oreca zapewniła silnik, a skrzynię biegów Sadev. To nie była łatwa droga, ale gdy zobaczyliśmy, że samochód pracuje bez zarzutów, pojawiło się uczucie, którego nie mielibyśmy wypożyczając lub kupując auto. Wszyscy byli trochę emocjonalni, ponieważ nasi mechanicy pracowali dzień i nocy, by pojawić się na Silverstone - dodał.

Demoustier pojawi się na starcie siedmiu rund mistrzostw świata. Podczas testów pokonał 91 okrążeń toru Silverstone i jazdy zakończył z jedenastym czasem.