OPONEO MPRC - Toruń 2017 - Zdążyli przed deszczem

sob, 6 maja 2017 godz. 20:44:34 komentarzy rallycross

fot. Maciej Niechwiadowicz

Dzisiaj na Motopark Toruń rozpoczęła się druga runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross. W sobotnim harmonogramie znalazły się treningi oraz pierwszy bieg kwalifikacyjny.

Treningi i kwalifikacje rozegrały się na suchej nawierzchni, choć nad torem cały czas wisiały ciężkie deszczowe chmury.

W kwalifikacjach Supercars najlepiej spisał się Tomasz Kuchar. Drugi czas dzisiejszych zmagań należał do Marcina Gagackiego, trzeci do Dariusza Topolewskiego. Mikołaj Otto zaliczył kontakt z bandą z opon, a strata ta przełożyła się na czwarte miejsce.

W Supernationals po sobocie prowadzi Roman Castoral. Kolejne pozycje zajmują Robert Mazurkiewicz oraz Josef Korinek. Za czołowa trójką są sklasyfikowani Jakub Wyszyński, Paweł Melon, Miroslav Pospichal, Marcin Perzyna, Dizel, Łukasz Zoll, Grzegorz Łazarewicz.

W BMW E36 prowadzi Piotr Olszewski przed Dawidem Struensee, Łukaszem Sawickim, Łukaszem Światkowskim, Przemysławem Wójcikiem, Dariuszem Kornackim, Robertem Kaczorowskim, Maciejem Kulą, Andrzejem Skrzekiem, Kamilem Wysockim.

W Seicento Cup najszybszy był dzisiaj Łukasz Grzybowski. Trójkę skompletowali Maciej Starski i Piotr Budzyński. Marcin Brus prowadzi w 126p, wyprzedza Mariusza Czepańskiego i Cezarego Dybicha.

  


 


 


 


 

fot. Maciej Niechwiadowicz