Zaprezentowano RX2 International Series

czw, 12 stycznia 2017 godz. 14:10:43 skomentuj rallycross

RX2 International Series

Podczas Autosport International Show zaprezentowano nowy cykl RX2 International Series organizowany w ramach FIA World Rallycross Championship. Serię wspiera producent opon - Cooper Tires.

Identyczne samochody RX2 dysponują mocą 310 KM. Silnik jest umieszczony centralnie, auta mają napęd na cztery koła. Za projekt samochodów jest odpowiedzialna firma Olsbergs MSE, a pojazdy są budowane w tureckim Avitas Motorsport. W rozgrywkach wyłącznym dostawcą opon jest Cooper Tire Europe.

Puchar RX2 International Series, stworzony z myślą o młodych zawodnikach, zastąpi dotychczasowe RX Lites Cup.

Kierowcy będą rywalizowali podczas siedmiu rund, w tym dwóch, które odbędą się poza Europą. Zawody będą towarzyszyły WorldRX w Belgii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie, Francji i RPA.

Zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy RX2 pod koniec sezonu 2016, aby była bardziej zgodna z mistrzostwami świata - powiedział dyrektor zarządzający WorldRX Paul Bellamy. - W tym roku to prawdziwie międzynarodowa seria, z rundami w Europie, Ameryce Północnej i Afryce

- W 2015 roku byliśmy świadkami zwycięstwa Kevina Hansena, który w kolejnym sezonie przeszedł do Supercarów i wygrał mistrzostwa Europy, co tylko udowadnia, jak idealna jest to platforma dla młodych kierowców, aby doskonalić swój talent przed przejściem do rywalizacji na arenie międzynarodowej.