OPONEO MPRC - Toruń 2018 - Zacięta rywalizacja w Toruniu

nie, 2 września 2018 godz. 13:54:54 komentarzy rallycross
Tagi: oponeo mprc

fot. Maciej Niechwiadowicz

Mikołaj Otto zdobył najwięcej punktów w kwalifikacjach do V rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Zawody goszczą w ten weekend w Toruniu.

W klasie Supercars drugie miejsce zajął Dariusz Topolewski, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano Mateusza Ludwiczaka. Tomasz Kuchar, który na swoje konto zapisał drugie, trzecie i czwarte kwalifikacje, był w łącznej punktacji czwarty.

W kategorii Supercars nie ma tym razem półfinałów. Do decydującej rozgrywki mają przystąpić jeszcze Maciej Palczewski i Andrzej Kleina. Marcin Gagacki nie zdobył wystarczającej ilości punktów, po opuszczeniu dwóch wczorajszych biegów, ze względu na problemy z samochodem.

W kategorii Supernational obserwujemy niezwykle zaciętą rywalizację. Na czele są reprezentanci zespołu Automax – Radosław Raczkowski i Paweł Melon. Łukasz Zoll zajął trzecie miejsce. Alan Wiśniewski po stoczeniu zaciętej walki z Zollem w czwartych kwalifikacjach, jest czwarty. Dalej znaleźli się Rafał Berdys, Dawid Struensee, Łukasz Tyszkiewicz, Michał Kruszyński, Jakub Iwanek, Bartosz Krysmann, Michał Kuna i Halk.

W RWD Cup karty rozdaje w ten weekend Łukasz Światowski. Za sobą w punktacji zostawił Przemysława Wójcickiego i Igora Sokulskiego. Za czołową trójką znalazł się Jerzy Bieńkowski.

Łukasz Grzybowski tym razem bez kompletu punktów w SC Cup, ale wygrane trzy kwalifikacje i tak pozwoliły mu na zajęcie pierwszego miejsca. Jego najgroźniejszymi rywalami są Piotr Budzyński i Szymon Jabłoński. Dalej sklasyfikowano Michała Kosa, Mariusza Nowocienia i Macieja Starskiego.

W 126p Cup pierwsza trójkę w kwalifikacjach utworzyli Jacek Górniak, Damian Stachowiak i Mariusz Szczepański.

WYNIKI


 

fot. Maciej Niechwiadowicz