Wysoka premia od ESmotorsport

czw, 13 grudnia 2018 godz. 12:03:18 skomentuj rallycross

Skoda Fabia WRX

Nowy zespół, który pojawi się w FIA World Rallycross Championship – Esmotorsport, oferuje wysoką nagrodę finansową swojemu kierowcy, jeśli ukończy mistrzostwa w czołowej trójce w klasyfikacji kierowców, z kierownicą nowej Fabii WRX.

Właścicielem zespołu jest  Ernestas Staponkus, były już zawodnik European Rallycross Championship. Litwin oferuje pół miliona nagrody euro dla kierowcy zespołu za ukończenie mistrzostw w top 3. Nazwisko reprezentanta ekipy jednak nadal nie jest znane.

- Trzeba mieć odrobinę zdrowej agresji, jeśli chce się wygrać – powiedział  Ernestas Staponkus. - Jeśli nie jesteś wystarczająco odważny, to się nie uda. Uważam, że celem każdego kierowcy jest walka o zwycięstwo, a ten bonus jeszcze poprawi motywację. To korzystne dla wszystkich.

Rolę kierowcy testowego pełni obecnie Kevin Abbring.

- To jest naprawdę szybki samochód. Cieszę się z przejechania każdego kilometra. To nie tylko praca, ale również świetna zabawa - powiedział Abbring.

Sébastien Lessoneur został dyrektorem technicznym litewskiego zespołu ES Motorsport, przygotowującego Fabię WRX do startów w rallycrossowych mistrzostwach świata. Francuski inżynier pracował w Hyundai Motorsport, a w tym roku zajmował się Audi Andreasa Bakkeruda w zespole EKS.