Wymarzony początek sezonu

wto, 4 kwietnia 2017 godz. 09:16:36 skomentuj rallycross

Mattias Ekström

Mattias Ekström udanie rozpoczął sezon World RX, wygrywając rundę otwarcia w Barcelonie. Tym samym powtórzył zwycięstwo z sezonu 2016.

Obrońca tytułu w tym roku nadal broni barw ekipy EKS, która na sezon 2017 otrzymała fabryczne wsparcie Audi.

Po sobotniej części Barcelona RX Ekström zajmował jedenaste miejsce. Jednak w niedzielę, w finale Supercarów, za kierownicą Audi S1 EKS RX pokonał Timo Scheidera i Andreasa Bakkeruda.

- Sobota była niewiarygodnie trudna - mówi Ekström. - Warunki pogodowe stale się zmieniały – słońce, deszcz, słońce, deszcz... W imprezach rallycrossowych, gdzie mamy do czynienia z kilkoma pojedynczymi wyścigami w serii, tworzy to skomplikowaną sytuację. W jednej chwili gra ona na twoją korzyść, a już za moment na niekorzyść.

- Koniec końców, to był wspaniały weekend - mówi Ekström. - W Barcelonie wygrałem już w roku 2016, a teraz to powtórzyłem. Cały mój zespół wykonał fantastyczną pracę i zebraliśmy ważne punkty w obu klasyfikacjach.

fot. VW Motorsport

Na czwartym miejscu finał ukończył Petter Solberg. Po pierwszej rundzie jego ekipa PSRX Volkswagen  prowadzi w klasyfikacji zespołów ex-aequo z EKS.

- Jestem dumny z tego co tutaj osiągnęliśmy - powiedział Petter Solberg. - Ostatnie miesiące były naprawdę szalone, aby wszystko załatwić, ale jesteśmy tu i ścigamy się. Mieliśmy nadzieję na dobre tempo i że pokażemy się w dobrym świetle. To było marzenie, aby obydwa samochody dostały się do finału i to się spełniło. Jestem bardzo zadowolony z tego występu i nie mogę być bardziej szczęśliwy z zespołu i Johana (Kristoffersson), który pokazał mocne tempo.

fot. EKS/VW