Trois-Rivieres 2018 - World RX wraca do akcji

śro, 1 sierpnia 2018 godz. 14:26:19 komentarzy rallycross
Tagi: world rx

World RX

Po przerwie wakacyjnej FIA World Rallycross Championship wracają do akcji. Już w najbliższy weekend odbędzie się World RX of Canada na ulicznym torze Trois-Rivieres.

Od czasu ostatniej wizyty w Holjes w Szwecji, na początku lipca, kierowcy i zespoły World RX zbierali siły na drugą część mistrzostw. Odbyły się też oficjalne testy na Łotwie.

Liderem 15-osobowej stawki jest Johan Kristoffersson. W zeszłym roku wygrał w Kanadzie w drodze po mistrzowski tytuł. Szwed jest faworytem i tym razem, choć rywale podwajają swoje wysiłki, aby zagrozić reprezentantowi zespołu PSRX Volkswagen Sweden.

Jego najgroźniejszym rywalem w klasyfikacji mistrzostw jest Andreas Bakkerud. Zawodnik EKS Audi Sport był w każdym finale w tym sezonie. Trzy razy stał na podium. W 2016 roku zajął drugie miejsce na Trois-Rivieres.

Pettera Solberga, zawodników Team Peugeot Total - Sebastiena Loeba i Timmy'ego Hansena, oraz Mattiasa Esktrona z EKS Audi Sport, dzieli tylko pięć punktów na miejscach od trzeciego do szóstego.

Solberg ma na koncie zwycięstwo w pierwszym World RX of Canada i wrócił tam na podium w zeszłym roku. Sebastien Loeb z pewnością będzie cieszył się dużym wsparciem ze strony francuskojęzycznej publiczności. Timmy Hansen triumfował na Trois-Rivieres dwa lata temu. Ostatnio prezentuje mocne tempo i podobnie jak Solberg chce wreszcie wygrać w tym roku. To samo może powiedzieć Esktrom, który uznawany jest za faworyta wszędzie tam, gdzie się wybiera.

Młodszy brat Hansena, Kevin wsiada do trzeciego Peugeota 208 WRX. W Kanadzie będzie rywalizował dopiero drugi raz, ale młody Szwed imponuje, dotarł do finału w każdym z trzech ostatnich startów. Reprezentanci GRX Taneco Team - Niclas Gronholm i Timur Timerzyanov radzą sobie coraz lepiej za kierownicą i20.

Stawkę World RX kompletują Janis Baumanis (Team Stard), dwójka Olsbergs MSE - Robin Larsson i Kevin Eriksson, Gregoire Demoustier z Sebastien Loeb Racing oraz kierowcy GC Kompetition - Guerlain Chicherit i Jerome Grosset-Janin.

W ramach ARX wystartują m.in.  Ken Block, Scott Speed, Tanner Foust, Patrik Sandell, Chris Atkinson, Steve Arpin, Rene Muennich, Oliver Bennett oraz Jacques Villeneuve. Zawody stanowią również rundę RX2 International Series.