World RX 2019 bez Volkswagena

pią, 14 grudnia 2018 godz. 15:26:25 skomentuj rallycross

PSRX Volkswagen Sweden

PSRX Volkswagen Sweden poinformował, że nie przystąpi do FIA World Rallycross Championship w sezonie 2019.

Ze względu na wycofanie się kolejnych zespołów z World RX i brak rywali, poinformowano, że Volkswagen Motorsport i Volkswagen Sweden skupią się na innych dyscyplinach motorsportu.

Zespół PSRX Volkswagen Sweden powstał dwa lata temu. Jego zawodnicy - Johan Kristoffersson i Petter Solberg, wygrali od tamtego czasu w sumie 19 z 24 rund.

Kristoffersson dwukrotnie zdobywał mistrzowski tytuł, a PSRX dwa razy triumfował w klasyfikacji zespołowej.

- To naprawdę bardzo smutne, ale spadająca liczba zespołów w serii uniemożliwia nam pozostanie w mistrzostwach na 2019 rok - poinformowała szefowa zespołu, Pernilla Solberg. - Nie uwierzycie, jak bardzo dumna jestem z tego, co osiągnął zespół. To niewiarygodne, gdzie byliśmy dwa lata temu i co zrobiliśmy i wygraliśmy w tym czasie z zespołem, który stworzyliśmy w kilka tygodni i dni. Dziękuję wszystkim członkom zespołu, Volkswagen Motorsport, Monster Energy i Volkswagen Sweden za wsparcie od 2017 do 2018 roku. Napisaliśmy razem fantastyczną historię i nigdy tego nie zapomnimy.

Tę frustrację potwierdza Petter Solberg, właściciel zespołu. Zapewnia jednak, że jego ekipa nie kończy działalności i jest to jedynie przerwa.

- Widzimy tu duży potencjał, ale nie ma sensu dla PSRX Volkswagen Sweden na kontynuowanie startów w 2019 roku - powiedział Petter Solberg. - Ważne jest, aby zrozumieć, że to przerwa, a nie koniec. Jako zespół działamy dalej i kontynuujemy pracę. Nie możemy teraz powiedzieć zbyt wiele, ale będzie więcej do przekazania po Nowym Roku.

- Ciągle wierzę w World RX. Nadal uważam, że te mistrzostwa mogą zapewnić najbardziej zrównoważone, widowiskowe i konkurencyjne wyścigi w dowolnym miejscu na świecie -
dodał. - Pracujemy nad przyszłością i cieszymy się, że będziemy mogli podzielić się z Wami tymi ekscytującymi planami na początku 2019 roku, a te plany zakładają, że będę zasiadał za kierownicą Volkswagena. 

- Oczywiście Volkswagen Motorsport będzie uważnie śledził rozwój sytuacji w kierunku elektryfikacji rallycrossu. Od samego początku jesteśmy zwolennikiem tej inicjatywy i nadal jesteśmy zainteresowani – zapewnił Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport.