Wicik potwierdził starty w Oponeo MPRC 2019

czw, 14 marca 2019 godz. 20:00:05 skomentuj rallycross

Ford Focus RS RX

Marcin Wicik, Mistrz Polski Rallycross z 2007 roku, powraca do rywalizacji w najwyższej klasie SuperCars zawodów Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019.

Po nawiązaniu współpracy z Krzysztofem Skorupskim i serwisem Automax Motorsport kierowca podjął decyzję o wystartowaniu w pełnym sezonie MPRC. Rozważał jeszcze starty w GRC Europe, jednakże napór polskich kibiców zmotywował go do startów w Polsce.

- Czas upływał nieubłaganie i należało podjąć decyzję o startach w sezonie 2019. Facebookowa ankieta, prywatne wiadomości od polskich kibiców oraz ich wsparcie zmotywowały mnie do wystartowania przed polską publicznością. Także przyjazne nastawienie Dariusza Topolewskiego do moich przyszłych startów w Polsce przeważyło szalę w tę stronę. Jednak na dzień dzisiejszy nie rezygnuje z występów na arenie Europejskiej wręcz jestem bardzo blisko podpięcia serii GRC do mojego kalendarza w roku 2019 - powiedział Marcin Wicik

Kierowca poprowadzi 600-konnego Focusa RS RX, którego historię oraz poszczególne etapy budowy przedstawiał na swoim kanale YT wiciklife.

- Cel na ten sezon jest jeden, zwycięstwo - dodał.

Oficjalna prezentacja samochodu planowana jest na 24.03.2019. Kierowca nie wyklucza gościnnego występu na jednej z zagranicznych serii RX.

Zobacz też: Mazurkiewicz i Wicik z Automax Motorsport