Volkswagen ujrzał światło dzienne

pon, 20 marca 2017 godz. 15:22:17 skomentuj rallycross
Tagi: solberg, wrx

Volkswagen Polo GTI Supercar

Dwukrotny rallycrossowy mistrz świata, Petter Solberg oraz zespół PSRX Volkswagen WRX Sweden, zaprezentowali dziś barwy Polo GTI Supercar, które będzie bronią Norwega w sezonie 2017.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani. Wykonaliśmy sporą pracę. Wszystko dobrze wygląda i zespół w Hanowerze stworzył samochód, wkładając w niego sporo pasji. Miałem wiele możliwości startów w różnych dyscyplinach i w innych rallycrossowych zespołach, ale wiesz, że jestem upartym facetem. Chcę być częścią tego. Jesteśmy zadowoleni z agresywnej stylizacji samochodu. Musimy przestraszyć konkurentów - mówił Solberg dla motorsport.com.

- Rola kierowcy w grupie Volkswagena to jedno z najlepszych miejsc na świecie. Jestem dumny z tego. Nie mogę doczekać się porównania z Petterem. Do tej pory dobrze pracujemy na testach. Współpraca między nami jest bardzo dobra - dodał Johan Kristoffersson, drugi kierowca zespołu.

- Za nami trzy i pół miesiąca pracy. Zaczęliśmy od dobrze znanego nam samochodu WRC z 2014 roku, więc to samochód rajdowy przystosowany do rallycrossu. Układy napędowe i chłodzenia są bardzo specyficzne. Ponadto wykorzystaliśmy silnik używany w GRC. To było spore wyzwanie - komentował Francois-Xavier Demaison, dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport.