OPONEO MPRC - Słomczyn 2017 - Upalny Słomczyn

sob, 26 sierpnia 2017 godz. 19:07:49 komentarzy rallycross

Oponeo MPRC

Od treningów i dwóch biegów kwalifikacyjnych rozpoczęła się V runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross.

Podczas sobotniej części zawodów na Autodrom Słomczyn zawodnikom towarzyszyły słoneczne i upalne warunki.

W 126p po sobotniej części tyle samo punktów mają Marcin Bruś, najszybszy w drugich kwalifikacjach oraz Mariusz Szczepański, który z kolei uzyskał najlepszy czas w pierwszym biegu. Trójkę kompletuje Jacek Górniak.

Po letniej przerwie do akcji powrócili również kierowcy Seicento Cup. Dziś najlepiej radził sobie Łukasz Grzybowski, wygrywając obydwie kwalifikacje. Z kompletem punktów ma za sobą ma Macieja Starskiego (trzynaście punktów straty) oraz Macieja Cywińskiego, drugiego w drugich kwalifikacjach, (piętnaście punktów straty).

Jak zwykle licznie jest obsadzona klasa BMW E36. Po sobocie, pomimo problemów z samochodem prowadzi Przemysław Wójcicki. Dawid Struensee po nieudanym pierwszym biegu, wspiął się na drugie miejsce w łącznej klasyfikacji wygrywając drugie starcie, ma sześć punktów straty do lidera. Trójkę kompletuje Piotr Olszewski, tracąc kolejne pięć punktów.

Po dwóch kwalifikacjach Super Nationals prowadzi Alan Wiśniewski. W pierwszym biegu był najszybszy, w drugiej serii wyścigów zanotował szósty rezultat. Ma punkt przewagi nad Pawłem Melonem. Trójkę kompletuje Konrad Kacprzak, z dwoma punktami przewagi nad Łukaszem Zollem. Jakub Wyszyński jest piąty. Robert Mazurkiewicz, najszybszy w drugim biegu, jest szósty. W pierwszych kwalifikacjach nie przejechał joker lapa i otrzymał karę czasową.

Marcin Gagacki jest liderem po sobocie w Supercars. Ma trzy punkty przewagi nad Mikołajem Otto i osiem nad Tomkiem Kucharem. Dużo emocji na koniec dnia zapewnił kibicom drugi bieg w tej klasie. Na pierwszym kółku dwa razy doszło do kontaktu między Marcinem Gagackim i Tomkiem Kucharem. Przy drugim incydencie obydwaj obrócili się na torze. Zamieszanie wykorzystał Mikołaj Otto wygrywając wyścig.

W niedzielę treningi rozpoczynają się o 08:40. Biegi Kwalifikacyjne, III i IV, ruszą od 9:25. Półfinały zaplanowano na 14:30, a finały 15:10. Wstęp na Autodrom Słomczyn jest bezpłatny.