OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Udany debiut w 208 RX

nie, 8 kwietnia 2018 godz. 16:38:45 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kuchar, który w ten weekend debiutował za kierownicą Peugeota 208 RX, na torze w Słomczynie zapisał na swoje konto pierwszą rundę Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie 2018. Wrocławianin pewnie prowadził w finale od startu do mety. Drugie miejsce wywalczył Marcin Gagacki, który w połowie pierwszego okrążenia wyprzedził Jacka Ptaszka. Kierowca Fiesty RX perfekcyjnie wystartował, ale musiał uznać wyższość kierowcy Lancera i dotarł do mety na trzeciej lokacie. Czwarty był Maciej Cywiński, a piąty Mikołaj Otto, który musiał pogodzić się ze słabością swojego Lancera. Szósty był Mateusz Ludwiczak.

Niezwykle emocjonujący finał Supernational ukończyło czterech zawodników. Do mety po położeniu auta na boku i wypadnięciu z trasy nie dotarł Damian Litwinowicz. Okrążenie później w tym samym miejscu spektakularne dachowanie zaliczył Alan Wiśniewski. Najlepszy okazał się Rafał Berdys, za którym do mety dotarł Łukas Zoll, najszybszy po starcie. Trzeci stopień podium wywalczył Radosław Raczkowski. Czwarte miejsce zdobył Tomasz Łoza.

W BMW Cup Łukasz Światowski o blisko dwie sekundy pokonał Przemysława Wójcieckiego. Trzecie miejsce wywalczył Łukasz Sawicki, który o ponad dziesięć sekund pokonał Igora Sokulskiego. Piąty był Paweł Konecki, a szósty Mariusz Preś.

Łukasz Grzybowski pewnie wygrał finał SC Cup. Blisko cztery sekundy do najlepszego stracił Łukasz Żakowski, a podium w rallycrossowym debiucie wywalczył Mariusz Nowocień. Drugą trójkę utworzyli Piotr Piętak, Karol Dombrowicki i Paweł Hurko.

W finale 126p Cup zacięty bój stoczyli Jacek Górniak i Mariusz Szczepański. Ostatecznie ten pierwszy pokonał rywala o nieco ponad pół sekundy. Podium zamknął Damian Stachowiak, a stawkę uzupełnili Marcin Bruś i Paweł Żeromiński.

fot. Maciej Niechwiadowicz