Udany debiut Borowicz

pią, 19 października 2018 godz. 10:53:05 skomentuj rallycross

fot. Maciej Niechwiadowicz

Beata Borowicz ma za sobą udany debiut w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross. Jedna z nielicznych kobiet w całej stawce, rywalizowała w klasie RWD Cup.

Wystartowała w sześciu z siedmiu rund.  Sezon zakończyła na trzynastym miejscu w klasie.  Trzy razy udało się awansować do półfinałów.  Początek przygody z motorsportem zalicza do bardzo udanych.
 
- Bardzo polubiłam rallycross, dobrze trafiłamuwielbiam, gdy dużo się dzieje, a to jest właśnie dyscyplina pełna akcji, zmiennych warunków, po prostu nieobliczalna – powiedziała w rozmowie z autoklub.pl. - Wystartowałam dość spontanicznie, od pierwszej rundy z niewielkim przygotowaniem. Nie ogarniałam praktycznie nic – rzucającego tyłu (zwłaszcza po zjeździe z szutru na asfalt i na nawrotach), nie miałam pomysłu na sam start z linii, a wszystkie techniczne sprawy, o których męska część środowiska mówiła, to była jakaś abstrakcja. Dodatkowo musiałam szybko poradzić sobie z pierwszym zakrętem, gdzie nikt nie odpuszcza!
 
- Z każdą kolejną rundą poprawiałam tempo i tor jazdy, zaliczałam mniej piruetów, aż w końcu zaczęłam się ścigać z rywalami
– kontynuowała. -  Z drugiej rundy przywiozłam pierwsze punkty, a na kolejnej już wygrałam wyścig. Następnie praca nad płynnością, powtarzalnością przejazdów i wreszcie wejście do półfinału podczas piątej rundy, co powtórzyłam w dwóch kolejnych jadąc ciut lepiej.
 
- Nie ukrywam, jestem przyzwyczajona kończyć zawody na podium, ale osiągnięty progres jest dla mnie sukcesem i mimo wszystko cieszę się z efektów. Byłam mega zdeterminowana, nadal jestem i chcę jak najlepiej przygotować się do sezonu 2019. Zaczęłam kompletnie od zera, czuję, że mogę więcej, nie mam kompleksów względem facetów na torze, więc ścigam się dalej
– podsumowała.

fot. Maciej Niechwiadowicz
fot. Maciej Niechwiadowicz

fot. Maciej Niechwiadowicz