Tytuł dla Olivera Solberga

nie, 7 października 2018 godz. 18:28:39 skomentuj rallycross

Oliver Solberg | Fot. Twitter

Oliver Solberg wygrał końcową rundę na Tierp Arena i sięgnął po mistrzostwo RallyX Nordic w Supercar. 17-latek z norweskim obywatelstwem, szwedzką licencją, Oliver stanął dzisiaj na podium z Robinem Larssonem i Philipem Gehrmanem. Syn Pettera Solberga odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie.

Rywale Solberga, Oliver Eriksson i Thomas Bryntesson nie ukończyli finału. Eriksson, który tracił cztery punkty do lidera mistrzostw (przy ośmiu punktach do zdobycia w finałowym wyścigu), walczył o drugie miejsce z Andreasem Carlssonem - i uderzył w barierę na pierwszym okrążeniu.