OPONEO MPRC - Toruń 2018 - Trzech muszkieterów Automax Motorsport

pią, 11 maja 2018 godz. 13:46:38 komentarzy rallycross

Automax Motorsport

Aż trzech zawodników będzie walczyło o wygraną w grupie Supernationals podczas drugiej rundy Mistrzostw Polski Rallycross pod szyldem Automax Motorsport.

Radek Raczkowski po rewelacyjnym debiucie podczas pierwszej rundy w Słomczynie, w której zajął trzecie miejsce będzie starał się nie zwalniać tempa i walczyć o podium mimo zupełnego braku znajomości toru w Toruniu.  Radek pokazał jednak, że jego rajdowy talent pozwala mu szybko przystosowywać się do nowych obiektów.

- Pierwszy start w Słomczynie bardzo dużo mnie nauczył, tak na prawdę dopiero teraz wiem co to jest rallycross - powiedział Radosław Raczkowski. -  Jednak nadal muszę zdobywać doświadczenie w bezpośredniej rywalizacji na torze, tym bardziej że tor w Toruniu to dla mnie kolejny nowy obiekt. Konkurencja w klasie supernationals będzie jeszcze mocniejsza, więc rywalizacja w najbliższy weekend zapowiada się bardzo emocjonująco i mam nadzieję że razem z kolegami z zespołu włączymy się do walki o najwyższe lokaty.

Paweł Hankiewicz zaczyna sezon startów i zobaczyć go będzie można w Renault Clio Williams RX. To połączenie gwarantuje walkę o najwyższe lokaty. W zeszłym sezonie Paweł pewnie wygrał jedyną rundę, w której wystartował na torze w Vilkyciai dlatego też apetyt na powtórzenie wyniku jest bardzo wysoki.

- W tym roku w planach miałem starty wyłącznie starty zagraniczne w nowym aucie- Polo. Ale jest już maj, a de facto nie brałem udziału w żadnych zawodach, więc z przyjemnością wsiądę w moje ukochane Clio, wykorzystam wolny termin i okazję do ścigania się z kumplami. Oczywiście mam nadzieję złoić tyłek asom z CEZ skoro już pofatygowali się do nas - zapowiedział Paweł Hankiewicz.

Zwycięzca ostatniej rundy sezonu 2017 Paweł Melon wraca do walki w sezonie 2018 w zupełnie przebudowanym BMW M3 RX. Prace rozwojowe nad autem trwały całą zimę w wyniku których auto zyskało nowe zawieszenie i straciło sporo kilogramów co zupełnie zmieniło jego charakterystykę.

- Z wielką przyjemnością chciałbym zaprezentować naszą nową broń w tym sezonie jaką jest całkowicie przebudowany BMW M3 przez Automax Motorsport - powiedział Paweł melon. -  Wiele pracy i poświęcenia włożył cały skład pod wodzą Krzysztofa Skorupskiego. W tym miejscu bardzo chciałbym za to wszystko podziękować bo doskonale wiem ze wiele dni i nocy na to poświęcili.... ja sam jeszcze nie wiem kto za to wszystko zapłaci. Pierwszy mój start w tym samochodzie pokaże co drzemie w tej technologii i co potrafi łącznik pomiędzy kierownica a pedałami bo o technologie się nie boje... Chciałbym aby moja konkurencja oglądała moje nowe ledowe światła stopu i podziwiała je z tylu. A tak na serio jest ktoś bliski mojemu sercu komu obiecałem, że w tym sezonie dam z siebie wszystko.

- To nie będzie łatwe zadanie dla naszego zespołu - komentuje Krzysztof Skorupski. -  Obsługiwaliśmy już co prawda trzech zawodników, ale nigdy trzech pretendentów do wygranej w jednej grupie. To naprawdę ekscytujące. Wszyscy z nich to świetni kierowcy i każdy dysponuje autem zdolnym do wygranej. Poświęciliśmy tej zimy bardzo dużo czasu na rozwój BMW Pawła Melona i to będzie debiut tej bardzo ambitnej konstrukcji. Jako właścicielowi zespołu moim marzeniem jest mieć całą trójkę w finale i gorąco wierzę razem z całym zespołem, że jesteśmy w stanie to osiągnąć.

Paweł Melon