Trudne wyprzedzanie na COTA

pon, 1 października 2018 godz. 10:11:32 skomentuj rallycross

fot. World RX

W miniony weekend Mistrzostwa Świata w Rallycrossie pierwszy raz gościły w Stanach Zjednoczonych. Zawody odbyły się na Circuit of the Americas.

Weekend nie zakończył się sukcesami dla zespołu Peugeota. Sebastien Loeb był czwarty, a Timmy Hansen szósty. Kevin Hansen korzystający ze starszej wersji Peugeota 208 WRX dotarł do półfinałów, w rundzie został sklasyfikowany na siódmej lokacie.

W przypadku Loeba weekend ustawiła kara pięciu sekund w Q2. Do tego ponownie padł ofiarą wielu incydentów na torze.

- To był kolejny skomplikowany weekend - powiedział Sebastien Loeb. - Mieliśmy dobrą prędkość, ale dostałem karę w Q2, i zapłaciłem za to wysoką cenę. W Q4 utknąłem w korku. Półfinał to był dobry bieg w moim wykonaniu, ale nie jest łatwo, kiedy startuje się z tyłu. Wyprzedzanie było trudne, szczególnie na tym torze.  Tak więc zająłem drugie miejsce w półfinale i czwarte w finale, który również był trudny, po raz kolejny.

- Zostałem popchnięty w pierwszym zakręcie w joker lapie i pojechałem bardzo szeroko
- dodał. - Wszystkie samochody, które tam były w tym momencie, minęły mnie. Moja strategia jokera była już zaliczona, więc nic więcej nie mogłem zrobić. Ok, zdobyliśmy punkty i będziemy kontynuowali naszą pracę.