OPONEO MPRC - Toruń 2018 - Toruń dla Kuchara

nie, 13 maja 2018 godz. 17:20:02 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Tomasz Kuchar, który przewodził finałowej stawce drugiej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie od startu do mety, wygrał zmagania w Toruniu. Za kierowcą Peugeota 208 RX sklasyfikowano Mikołaja Otto, a trzecią pozycję zdobył Marcin Gagacki, który po starcie zjechał na joker lapa. Czwarte miejsce wywalczył Jacek Ptaszek, a stawkę zamknęli Maciej Cywiński i Mateusz Ludwiczak.

Finał SuperNational wygrał niepokonany w ten weekend Roman Castoral. Alan Wiśniewski zwyciężył w boju o drugie miejsce z Damianem Litwinowiczem. Kierowca Citroena był szybszy o blisko 0,4 sekundy. Czwarty był Paweł Melon, a piąty Bartosz Krysmann. Łukasz Zoll nie ukończył biegu po awarii swojego BMW E30.

W RWD Cup Igor Sokulski pewnie pokonał Łukasza Światowskiego i Przemysława Wójcickiego. Ponad dwie sekundy do podium stracił Jerzy Bieńkowski, a piąty był Andrzej Skrzek. Z wyścigu został wykluczony Łukasz Sawicki.

Łukasz Grzybowski w finale SC Cup o blisko pięć sekund pokonał Szymona Jabłońskiego. Trzecie miejsce z przewagą ponad dwóch sekund nad czwartym Marcinem Nowocieniem wywalczył Karol Dombrowicki. Marcin Lisicki był piąty, a Piotr Budzyński nie ukończył zmagań.

Mariusz Szczepański pewnie zwyciężył w finale 126p Cup. Drugi był Jacek Górniak, a trzeci Damian Stachowiak. Za podium sklasyfikowano Marcina Brusia. Arkadiusz Górniak i Jerzy Szynkiewicz nie ukończonymi rywalizacji.

Finał CEZ -1600 wygrał Rafał Berdys. W CEZ -2000 najszybszy był Roman Castoral. CEZ +2000 padło łupem Pawła Melona, a CEZ S1600 wygrał Jan Ratajsky.