OPONEO MPRC - Toruń 2017 - Toruń dla Kuchara

nie, 17 września 2017 godz. 16:54:36 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Sebastian Maciejewski

Tomasz Kuchar, który przewodził stawce od startu do mety rywalizacji, wygrał finał rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie na torze w Toruniu. Kierowca Citroena C4 o blisko trzy sekundy pokonał Marcina Gagackiego, który na mecie miał ponad pięć sekund przewagi nad Dariuszem Topolewskim. Drugą trójkę utworzyli Mikołaj Otto, Robert Czarnecki oraz Maciej Palczewski.

W finale Super Nationals najlepszy okazał się Robert Mazurkiewicz, który za swoimi plecami zostawił Łukasza Zolla i Jakuba Wyszyńskiego. Po wspaniałym starcie na czwartym miejscu rywalizację zakończył Paweł Melon, a kolejne lokaty wywalczyli Jakub Iwanek i Michał Kruszyński.

Łukasz Światowski zwyciężył w finale klasy BMW E36. Drugi na mecie zameldował się Przemysław Wójcicki, a podium uzupełnił Piotr Olszewski. Czwarta lokata należała do Kamila Wysockiego, a piąta do Igora Sokulskiego. Łukasz Sawicki, który startował z pierwszego pola, obracał się w drugim zakręcie i dotarł do mety na szóstym miejscu.

W Seicento Cup najlepszy okazał się Łukasz Grzybowski, który o ponad dwie sekundy pokonał Macieja Cywińskiego. Podium skompletował Piotr Budzyński, za którym sklasyfikowano Macieja Starskiego i Marcina Lisickiego. Dariusz Sobecki nie wystartował do finału.

Marcin Bruś zwyciężył w finale klasy 126p. Drugi ze stratą ponad sekundy był Mariusz Szczepański, a najniższy stopień podium wywalczył Jacek Górniak. Stawkę skompletowali Cezary Dybich, Jerzy Szynkiewicz i Arkadiusz Górniak.

fot. Sebastian Maciejewski