Timmy Hansen jednak w World RX?

śro, 13 lutego 2019 godz. 09:10:05 skomentuj rallycross

Timmy Hansen

Timmy Hansen, który miał w tym roku przenieść się do GRC Europe, stara się poskładać program startów w FIA World Rallycross Championship.

Pracując dla rodzinnego zespołu Hansen Motorsport, w zeszłym roku jeżdżąc w fabrycznej ekipie Peugeot Total sezon World RX zakończył na szóstym miejscu. Wcześniej przez cztery sezony startował w mistrzostwach świata w barwach Peugeot Hansen, zdobywając drugie miejsce w 2015 roku.

Na początku stycznia pojawiła się informacja, że Hansen Motorsport planuje starty w nowej serii GRC Europe. Jednak teraz w wywiadzie dla Drivers Club, Timmy przyznał, że pracuje nad rywalizacją w World RX.

- Wygląda na to, że będę bardzo zajęty w tym roku. Tak, jak moja rodzina, chcemy stanąć na starcie mistrzostw świata. Wiem, że będą nowe zespoły, a prywatne ekipy, które w 2018 roku pozostawały nieco w tyle za zespołami fabrycznymi, teraz będą niesamowicie silne z szansami na dobre wyniki - powiedział Timmy Hansen. - Mamy jeszcze miesiąc, aby wszystko poskładać razem, ale jesteśmy bardzo blisko.  Wiele rzeczy poszło właściwie, aby złożyć zespół do mistrzostw świata, to dużo pracy i ogromny koszt.

Ostatni raz Timmy Hansen wygrał w World RX w Kanadzie, w 2016 roku.

- Przez długi czasu jeździliśmy w prywatnym zespole i dobrze sobie radziliśmy. Potem mieliśmy okazję działać w pełni fabrycznym programie i byliśmy w centrum tego, widząc jak to wszystko działa. Wydaje mi się, że sporo się nauczyliśmy - dodał. - Mam nadzieję, że teraz uda to się wszystko połączyć w ramach jednej ekipy. Teraz ostatnią rzeczą jest zabezpieczenie sponsorów, został tylko ten element układanki.

fot. World RX