World RX of Germany 2017 - Szybki z kontuzją

nie, 1 października 2017 godz. 12:24:26 komentarzy rallycross

Petter Solberg | Fot. fiaworldrallycross.com

Niesamowity Petter Solberg wygrał również czwarte kwalifikacje na słonecznym Esteringu i przed półfinałami prowadzi w World RX of Germany. Niclas Grönholm, drugi w Q4, rzutem na taśmę awansował do 1/2 finału. Johan Kristoffersson uzyskał trzeci wynik w sesji i przesunął się na P4 - za Mattiasa Ekströma i Kevina Hansena. Po usunięciu awarii Martin Kaczmarski zakończył udział w zawodach 21 wynikiem w Q4.

W pierwszym wyścigu Kaczmarski minął metę za Csucsu i Steffenem. Sebastian Eriksson wygrał wyścig 2 - przed Jeanney'em (+1.316) i Münnichem (+1,635). Timur Timercjanow odpadł po starcie.

Kevin Eriksson okazał się najszybszy w wyścigu 3. Wyprzedził Nitišsa (+2,279), Scheidera (+3,170), Blocka (+4,067) i Deppinga (+6,250). Niclas Grönholm zabłysnął w wyścigu 4. Syn dwukrotnego rajdowego mistrza świata pokonał Baumanisa (+1,629), Loeba (+1,698), Heikkinena (+2,694) i Kevina Hansena (+4,190).

Petter Solberg objął prowadzenie w wyścigu 5, gdy Mattias Ekström zjechał na Joker Lap. Dwa Polo pokonały dłuższą pętlę na ostatnim okrążeniu. Petter osiągnął metę 0,818 sekundy przed Johanem Kristofferssonem. Ekström (+3,134) spadł na czwarte miejsce - za Andreasa Bakkeruda (+2,043), przed Timmy'ego Hansena (+3,388).