Solberg zadowolony z testów

śro, 28 marca 2018 godz. 14:46:23 skomentuj rallycross

Petter Solberg

W poniedziałek i we wtorek Silverstone gościło drugą z trzech oficjalnych sesji testowych FIA World Rallycross Championship.

Volkswagen Motorsport dokonał dalszych poprawek w swoim tegorocznym Polo R Supercar. Zespół liczył na suche warunki, które towarzyszyły im jednak tylko przez chwilę podczas pierwszego dnia.

- Wszystko wygląda dobrze. Postawiliśmy tutaj kilka pozytywnych kroków. Pracowaliśmy nad kilkoma obszarami, ale w przypadku takich rzeczy, jak geometria, czuję, że poczyniliśmy postęp - powiedział Petter Solberg. - To, czego tak naprawdę chcieliśmy, to trochę suchej pogody, a wiele z naszych testów przeprowadziliśmy w deszczu.

- Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony - dodał. - Wyjeżdżamy z Silverstone z dobrymi danymi i pomysłami na pierwszą rundę w Barcelonie. Dopiero tam zobaczymy, kto jakie ma tempo.

- Ponieważ w tym roku obowiązują ograniczenia w testach (zespoły mogą pracować tylko na torach WRX, podczas trzech oficjalnych sesji), czas spędzony na torze jest dla nas bardzo ważny - powiedział broniący w tym roku tytułu Johan Kristoffersson. - Wsiadając tu do samochodu i jeżdżąc możliwie jak najwięcej, zebraliśmy wiele danych.

- Razem z Petterem ściśle współpracowaliśmy nad tym, czego oczekujemy od samochodu i jak zwykle, Volkswagen Motorsport wykonał świetną pracę - dodał. - Oprócz tego, że osiągi samochodu idą naprzód, w tym tygodniu było ciekawie zobaczyć nowy tor na Silverstone i to zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach.