OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Sobota Kuchara

sob, 23 czerwca 2018 godz. 18:17:43 komentarzy rallycross

Tomek Kuchar

Tomasz Kuchar prowadzi w III rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross po dwóch biegach kwalifikacyjnych. Zawody w ten weekend odbywają się na Autodromie Słomczyn.

Kuchar w kategorii Supercars wyprzedza Marcina Gagackiego i Mikołaja Otto, który zakończył dzień z drobnymi problemami z samochodem.
 
W kategorii SuperNational po sobocie liderują kierowcy zespołu Automax Motorsport – Radek Raczkowski i Paweł Melon. Trójkę kompletuje Rafał Berdys. Andrzej Skrzek wygrał obydwie kwalifikacje w RWD Cup. W łącznych wynikach wyprzedza Wiktora Mączkowskiego i Przemysława Wójcickiego. W SC Cup dominuje Łukasz Grzybowski. Ma dziesięć punktów przewagi nad Piotrem Piętakiem i osiemnaście nad Piotrem Budzyńskim. Marcin Bruś pozostaje liderem 126p Cup.

Tomasz Kuchar wygrał pierwsze kwalifikacje. Za sobą zostawił Mikołaja Otto i Marcina Gagackiego. Darek Topolewski zaliczył dwa razy joker lap po zaliczeniu falstartu.

Radosław Raczkowski uzyskał najlepszy czas w SuperNational, w trójce znaleźli się Paweł Melon i Rafał Berdys. W RWD Cup najszybszy był Andrzej Skrzek przed Przemysławem Wójcickim i Wiktorem Mączkowskim. Pierwszego sobotniego wyścigu do udanych nie zaliczył Łukasz Światowski. Lider punktacji RWD Cup otrzymał 5-sekundową karę za wypchnięcie rywala w jednym zakrętów i w efekcie na inaugurację rundy musiał zadowolić się ósmym miejscem w wyścigu. W SC Cup najszybszy był Łukasz Grzybowski. Kolejne czasy uzyskali Piotr Piętak i Piotr Budzyński. Marcin Bruś jako jedyny pojechał w 126p Cup ze względu na zamieszanie z harmonogramem rozpoczęcia rywalizacji.

Mariusz Szczepański wygrał drugie kwalifikacje w 126p Cup, pokonując Jacka Górniaka i Marcina Brusia. Piotr Piętak uzyskał drugi czas w SC Cup za Grzybowskim. Trzeci wynik należał do Kamila Stachowiaka. W RWD Cup Łukasz Światowski przegrał drugie kwalifikacje z Andrzejem Skrzekiem. Igor Sokulski zmieścił się w trójce. W SuperNational na zakończenie sobotnich zmagań Rafał Berdys rozdzielił Radosława Raczkowskiego i Pawła Melona.  Łukasz Zoll nie ukończył wyścigu po problemach z samochodem, doszło do powaznej awarii silnika. Dawid Struensee zjechał z toru na jedno okrążenie przed metą, po kolizji z Kubą Kowalczykiem.

Tomek Kuchar pewnie wygrał drugie kwalifikacje Supercars. Mikołaj Otto zmierzał po drugi wynik w swoim wyścigu, ale problemy z samochodem pod koniec rywalizacji sprawiły, że musiał uznać wyższość Marcina Gagackiego, który na swoje konto zapisał drugi czas ostatnich sobotnich kwalifikacji. Trzeci rezultat należał do Darka Topolewskiego.

fot. Maciej Niechwiadowicz