OPONEO MPRC - Słomczyn 2017 - Sobota dla Kuchara

sob, 7 października 2017 godz. 18:17:16 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar

Tomasz Kuchar po drugim miejscu w pierwszym biegu kwalifikacyjnym i zwycięstwie w drugim biegu zapewnił sobie fotel lidera na półmetku kwalifikacji finałowej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie, która odbywa się na torze w Słomczynie. Kierowca Citroena C4 ma za sobą Mikołaja Otto, który dziś był najszybszy w pierwszym biegu, a w drugim uzyskał trzeci czas. Trzecia lokata należy do Dariusza Topolewskiego. Kierowca Mitsubishi Lancera w pierwszym biegu był czwarty, a w drugim dopiero po pokonaniu jokera na ostatnim okrążeniu ustąpił Tomaszowi Kucharowi. Robert Czarnecki, dziś trzeci i czwarty, zakończył dzień na czwartej lokacie, a Arvydas Galinis (5+5) na piątej. Marcin Gagacki musiał pogodzić się z awarią Lancera, ale zespół Oponeo Motorsport zapowiedział, że zrobi wszystko, by wicemistrz Polski jutro zaliczył pozostałe dwa biegi kwalifikacyjne.

 


 


 


W Super Nationals Łukasz Zoll dzięki pierwszej i trzeciej lokacie znajduje się na czele tabeli kwalifikacji. Piąty i pierwszy dzisiaj Robert Mazurkiewicz jest drugi. Trzeci i drugi czas zapewnił Pawłowi Melonowi trzecią lokatę, a czwarta należy do drugiego w pierwszym biegu Jakuba Wyszyńskiego.

W klasie BMW E36 sobotę na czele stawki kończy Piotr Olszewski, który dziś był trzeci i drugi w biegach kwalifikacyjnych. Zwycięzca pierwszego biegu: Łukasz Światowski jest drugi, a najszybszy w drugim biegu, Przemysław Wójcicki jest sklasyfikowany na trzeciej lokacie. Za czołową trójką znajduje się Dawid Struensee, który był drugi w pierwszym biegu oraz Łukasz Sawicki, trzeci w drugim biegu.

W Seicento Cup na czele są Łukasz Grzybowski i Maciej Cywiński, którzy podzieli między sobą zwycięstwa i drugie miejsca w biegach kwalifikacyjnych. Karol Dombrowicki, który dziś był dwukrotnie trzeci, zajmuje miejsce tuż za czołową dwójką.

 


Sobotę na fotelu lidera w klasie 126p zakończyli Jacek Górniak, który wygrał drugi bieg kwalifikacyjny, a w pierwszym był drugi oraz Mariusz Szczepański, który zanotował odwrotne wyniki. Trzeci jest dwukrotnie trzeci Marcin Bruś.