OPONEO MPRC - Słomczyn 2018 - Ruszyły Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross

sob, 7 kwietnia 2018 godz. 20:29:07 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Dzisiaj na Autodromie Słomczyn rozpoczęły się tegoroczne Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross. Kierowcy mają za sobą dwa treningi oraz dwa biegi kwalifikacyjne.

W kategorii Supercars przewodzi Tomasz Kuchar (Peugeot 208 RX). Na koncie zgromadził 95 punktów. Po pierwszych kwalifikacjach widniał na drugiej pozycji, ale na koniec pierwszego dnia rywalizacji znalazł się na czele tabeli. Dzień zakończył jednak z problemami z samochodem, który nie chciał odpalić po przekroczeniu linii mety drugiego wyścigu.

Pierwszym liderem był Mikołaj Otto. W drugim dzisiejszym starcie szybko wysunął się na prowadzenie, ale po problemach z samochodem ostatecznie był szósty, jest siedem punktów za Kucharem. Trójkę kompletuje Marcin Gagacki, zaledwie jeden punkt za Mikołajem Otto. Debiutujący w klasie Supercars Maciej Cywiński jest czwarty. Za sobą ma Darka Topolewskiego i Jacka Ptaszka, który z licznymi przygodami i efektownie zmierzał do mety drugiego wyścigu.

Po dwóch biegach kwalifikacyjnych w stawce Supernationals lideruje Damian Litwinowicz, który najlepiej spisał się w swoim dzisiejszym drugim wyścigu. Na półmetku sobotnich zmagań liderem był debiutujący w rallycrossie Radosław Raczkowski, ale po problemach z Volkswagenem Polo traci cztery punkty do kierowcy Hondy Civic. Trójkę kompletuje Tomasz Łoza. Traci punkt do Raczkowskiego i ma punkt przewagi nad Alanem Wiśniewskim, który w tym roku przesiadł się do Citroena C2. Na piątej pozycji sklasyfikowany jest Dawid Struensee, za sobą ma Rafała Berdysa, z którym miał mocne starcie w pierwszym wyścigu, za co otrzymał ostrzeżenie.

Wg nieoficjalnych wyników na czele RWD Cup są Łukasz Sawicki i Łukasz Światowski, który najlepiej spisał się w drugiej serii dzisiejszych jazd. Trójkę kompletuje Przemysław Wójcicki zwycięzca pierwszych kwalifikacji.

Broniący tytułu w SC Cup – Łukasz Grzybowski, ma za sobą Piotra Budzyńskiego i Łukasza Żakowskiego. Mariusz Szczepański jest zdecydowanym liderem w 126p. Trzynaście punktów tracą do niego Jacek Górniak i Marcin Bruś.

 


 


 


 


 


 


 


 


 fot. Maciej Niechwiadowicz