Silverstone 2018 - Rallycrossowe emocje na Silverstone

czw, 24 maja 2018 godz. 10:50:32 komentarzy rallycross
Tagi: world rx

fot. World RX

FIA World Rallycross Championship pierwszy raz w historii odwiedzi Silverstone (25-27 maja).

Czwarta runda mistrzostw świata odbędzie się w samym sercu festiwalu Speedmachine, łącząc rallycross z muzyką na żywo, driftingiem oraz zawodami na symulatorach.

Nitka toru została ułożona w taki sposób, że kibice z każdego miejsca będą widzieli całą rywalizację.

Cooper Tires World RX of Great Britain to 25 supecarów, w tym trzy krajowe zgłoszenia: Andrew Jordan, Mark Higgins i Oliver Bennett.

W klasyfikacji mistrzostw liderem jest Johan Kristoffersson z zespołu PSRX Volkswagen Sweden. Dziewięć punktów traci do niego Sebastien Loeb, zwycięzca poprzednich zawodów w Belgii. Petter Solberg jest trzeci, a za sobą ma reprezentantów EKS Audi - Andreasa Bakkeruda i Mattasa Ekstroma. Dalej jest Timmy Hansen. Po trzech rundach czołową szóstkę dzieli tylko szesnaście punktów.

Obok piętnastu stałych zawodników, Andrew Jordan zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty z MJP Racing Team Austria. Mark Higgins  zadebiutuje w World RX jadąc Peugeotem 208 RX. Ma Qing Hua będzie pisał historię jako pierwszy chiński kierowca w mistrzostwach świata w rallycrossie. Oliver Bennett  ponownie zaprezentuje XITE Racing MINI Cooper S. Aktualny mistrz ERX - Anton Marklund , pojawi się za kierownicą Polo, podobnie jak Tommy Rustad. Irlandię będzie reprezentował były mistrz Wielkiej Brytanii w rallycrossie - Ollie O’Donovan. Wraca  Herve “Knapick” Lemonnier (DS3). Audi A1 pojedzie Tamas Karai.

Na Silverstone odbędą się również zawody w ramach Americas Rallycross Championship i RX2 International Series.

- Czuję się pozytywnie po naszym zwycięstwie w Belgii i oczywiście celem jest kontynuowanie tego - powiedział Sebastien Loeb. - Rywalizowałem już na Silverstone, ale w ten weekend poziom rywalizacji będzie wyższy. O każdej porze roku nie można przewidzieć pogody w Anglii, więc musimy być przygotowani na wszystko. Sam tor jest dość wolny, a szkoda, bo wydaje się, że jest jeszcze miejsce na szybsze sekcje. Jak zwykle postaramy spisać się jak najlepiej z prostym celem poprawy pozycji w mistrzostwach.  

Harmonogram World RX

Piątek, maj 25

14:45 Trening

Sobota, maj 26

10:00 rozgrzewka
11:30 Q1
16:15 Q2

Niedziela, maj 27

09:15 rozgrzewka
10:00 Q3
11:45 Q4
15:00 półfinały i finał

fot. World RX