Rallycross Cup - jest kalendarz

pon, 29 kwietnia 2013 godz. 22:21:32 skomentuj rallycross

Rallycross CupDzisiaj na torze w Słomczynie odbyły się testy Adama Kozaka. Adam to utytułowany Polski kierowca rallycrossu, który ma na swoim koncie sukcesy w Polsce i zagranicą. Przez ostatnie kilka sezonów w swoim garażu dopracowywał nowe Clio SuperCar i dzisiaj auto przeszło chrzest bojowy na torze w Słomczynie. Właśnie dzisiaj także Polski Związek Motorowy ogłosił oficjalny kalendarz dla Rallycross Cup na sezon 2013.
 
Sezon Rallycross Cup rozpocznie się rundą na torze w Słomczynie 8 czerwca. Planowany wstępnie w kalendarzu obiekt w Mikołajkach został zastąpiony rundą w miejscowości Jastrząb koło Radomia. Niestety wysoki koszt przygotowania toru na Mazurach do rozgrywek Rallycross Cup spowodował, że inwestycja przebudowy obiektu została odłożona w czasie. W kalendarzu pozostała runda na Litwie na torze Vilkyciai. Dzięki temu zawodnicy z Litwy wystartują na torze w Słomczynie na przełomie sierpnia i września.

Na torze w Słomczynie oprócz Adama Kozaka pojawił się także zespół BlueEngeenering z Czech, który  przygotował na ten sezon Rallycross Cup bardzo ciekawy projekt. To Skoda Fabia MK2 do klasy SuperCar. Była to znakomita okazja do zestawienia tych dwóch pojazdów w ich naturalnych warunkach. Skoda z Czeskiej stajni to auto w topowym nadwoziu w budżetowej wersji wyposażenia. Fabia posiada nieco słabszy silnik niż topowe auto SuperCar ale wyposażona jest w profesjonalne zawieszenie i kłową skrzynię biegów. To powoduje, że we wprawionych rękach auto jest bardzo szybkie i to w rozsądnych kosztach jak na profesjonalny sport motorowy. Adam był pod wrażeniem czeskiego projektu, oba auta były porównywalne pod względem osiągów na torze.
 
Rallycross Cup - kalendarz 2013

08-09.06 - Słomczyn
29-30.06 - Jastrząb k. Radomia
20-21.07 - Vilkyciai (Litwa)
27-28.07 - Toruń
10-11.08 - Jastrząb k. Radomia
31.08-01.09 - Słomczyn
12-13.10 - Toruń
 
Więcej informacji o cyklu oraz spis zawodników planujących start w Rallycross Cup znajdziecie na oficjalnej stronie:
- www.RallycrossCup.pl
- www.facebook.com/RallycrossCup