Promotor pewny przyszłości World RX

pon, 17 grudnia 2018 godz. 15:25:07 skomentuj rallycross

fot. FIAWorldRallycross.com

Promotor FIA World Rallycross Championship – firma IMG, jest przekonany, że seria nadal będzie rozwijała się w sezonie 2019, pomimo wycofań producentów i dużych zespołów.

Pod koniec zeszłego tygodnia o zawieszeniu udziału w World RX poinformował PSRX Volkswagen Sweden. Pierwszym z producentów który zrezygnował z programu w rallycrossie było Audi. Do tej grupy dołączył również Peugeot. Olsbergs MSE będzie tylko wspierał klientów.

Utrata ważnych zespołów i kierowców przyćmiewa przyszłość tego sportu, którego elektryfikacja pozostaje w zawieszeniu do 2021 roku.

- Zmierzając ku sezonowi 2019, stawka jest szeroko otwarta z ogromną szansą dla istniejących i nowych zespołów, aby stanąć na podium w jednych z najbardziej ekscytujących mistrzostw w motorsporcie – powiedział Paul Bellamy. - Mamy wielu młodych, utalentowanych kierowców oraz prowadzimy rozmowy z licznymi nowymi zespołami, które chcą wziąć udział w serii, szczególnie teraz, gdy uczyniliśmy mistrzostwa bardziej przystępne cenowo i konkurencyjne, dzięki dziesięciu rundom.

- Pozostajemy w ciągłym dialogu z wieloma producentami, w tym z Volkswagenem, w miarę jak na 2021 rok zmierzamy w kierunku serii elektrycznej
– dodał.

Pierwsza runda sezonu 2019 odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia w Abu Zabi.

fot. FIAWorldRallycross.com