Prodrive i Renault razem w WRX 2018

śro, 8 lutego 2017 godz. 09:08:56 skomentuj rallycross

Renault Megane RX Supercar | fot. Prodrive

Zespół Prodrive, który przed laty razem z Subaru wywalczył tytuł mistrzów świata w rajdach, połączy siły z Renault i w 2018 roku wystawi Megane RX Supercar w rallycrossowych mistrzostwach świata. Nowy twór będzie przekształconym zespołem GCK.

Nowy samochód zostanie oparty na modelu Megane IV i zostanie zaprojektowany do sportu od podstaw w Banbury. Zmianie ulegnie także dwulitrowa jednostka napędowa. Kierowcą ma zostać Guerlain Chicherit, a debiut zaplanowano we wrześniu podczas dziewiątej rundy tegorocznych zmagań w Loheac.

- Od dawna naszą ambicją jest walka o tytuł rallycrossowych mistrzów świata. To najszybciej rozwijająca się seria motorsportowa na świecie i daje możliwości do korzystania ze wszystkich doświadczeń inżynierskich - mówił David Richards, szef Prodrive.

- Guerlain jest bardzo utalentowanym kierowcą i cieszymy się na współpracę z nim. Będziemy razem rozwijać samochód, z którego my, on i Renault będziemy dumni - dodał.

- Nie mogę doczekać się pracy z chłopakami z Prodrive. Stworzymy to, co było marzeniem od dłuższego czasu. Wiem, że przy odpowiednim wsparciu zespołu możemy stworzyć pojazd, który będzie naprawdę dobry. Wierzę w Prodrive i zbudujemy najlepszy samochód. Jestem podekscytowany pokazaniem marki i partnerów w 2018 roku - komentował Chicherit.
Renault Megane RX Supercar | fot. ProdriveRenault Megane RX Supercar | fot. ProdriveRenault Megane RX Supercar | fot. Prodrive