World RX of Hockenheim 2017 - Pracowity weekend Ekströma

pon, 8 maja 2017 godz. 11:40:15 komentarzy rallycross

fot. World RX

Mattias Ekström pozostaje niepokonany w tegorocznym sezonie FIA World Rallycross Championship. Pomimo napiętego harmonogramu weekendu i równoległych startów w DTM, Szwed najlepiej wykorzystał trudne warunki na Hockenheim.

- Zwycięstwo na Hockenhein przed tyloma kibicami DTM i rallycrossu jest niesamowitym uczuciem - przyznał Esktrom. - W piątek i sobotę mieliśmy problem z utrzymaniem tempa. Niestety, z powodu mojego podwójnego zaangażowania w World RX i DTM nie mogłem spędzić dużo czasu z zespołem i pomóc w rozwiązaniu tych problemów. Jednak chłopaki wykonali kolejną fantastyczną pracę.

Dla Johan Kristofferssona z ekipy PSRX Volkswagen Sweden, drugie miejsce było drugim podium z rzędu.

- Zespół PSRX Volkswagen Sweden wykonał niesamowitą pracę w ten weekend - powiedział Johan Kristoffersson. - Ten zespół jest wciąż nowy. Nie zapominajmy, że zaczęliśmy dopiero kilka miesięcy temu, ale już w pierwszej rundzie zespół zajął czwarte miejsce w finale, ostatnio byliśmy na trzeciej pozycji, a teraz na drugiej. Obyśmy w Belgii kontynuowali ten postęp i wtedy miejmy nadzieję na pierwsze miejsce.

Dzięki czwartej pozycji Pettera Solberga, Volkswagen PSRX utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji zespołowej. Mają czternaście punktów przewagi nad EKS.

Pierwsze podium w sezonie zdobył reprezentujący Peugeota Timmy Hansen. Zespół liczył na lepsze wyniki po zaprezentowaniu dobrych osiągów na suchej nawierzchni. Deszcz trochę pokrzyżował ich nadzieje.

- Świetnie było zdobyć pierwsze podium w sezonie. Mój samochód był fantastyczny w kwalifikacjach, a warunki okazały się bardziej delikatne po deszczu przed półfinałami - mówił Timmy Hansen. - Zaczynałem półfinał z pierwszego pola, ale Kristoffersson był nieco szybszy na wilgotnym torze. W finale mocno cisnąłem, jak tylko to możliwe, ale nie byłem w stanie zdobyć nic więcej niż trzecie miejsce. To nie był wynik na jaki liczyliśmy po kwalifikacjach, ale nikt nie może zaprzeczyć naszemu potencjałowi na suchej nawierzchni i uważam, że w Mettet będziemy w stanie powalczyć.

Timmy Hansen | fot. Peugeot

fot. World RX / Peugeot