Powstał Team Peugeot-Hansen

pon, 3 lutego 2014 godz. 10:16:23 skomentuj rallycross

Bruno Famin i Kenneth Hansen | Fot. Peugeot SportPeugeot i Total włączają się do FIA World Rallycross Championship jako partnerzy Kenneth Hansen Motorsport. Zespół z Götene kierowany przez 14-krotnego mistrza Europy Kennetha Hansena, zmienia markę i wystawi w nadchodzącym sezonie Peugeoty 208 T16. Ekipa wystąpi pod nazwą Team Peugeot-Hansen.

- Jesteśmy bardzo dumni i zaszczyceni, mogąc współpracować z Peugeot Sport w tegorocznych rallycrossowych mistrzostwach świata - mówi Kenneth Hansen. - Nic nie mogło nas bardziej zmotywować, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że nowy program łączy się z dużą odpowiedzialnością. Z pewnością zrobimy wszystko, aby Peugeot nie żałował tego, iż zaufał Hansen Motorsport. Odnosiliśmy dotąd sukcesy i teraz marzymy o walce Peugeotami w czołówce. To zupełnie nowy projekt, który właśnie się rozpoczyna. Musimy pracować ciężej niż zwykle, żeby odnosić sukcesy w 2014.

- W Peugeot Sport nieustannie rozglądamy się za eksploracją różnych form motorsportu - powiedział Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport. - Rallycross jest dyscypliną, która szybko się rozwija, a w tym roku FIA wprowadziła mistrzostwa świata. Do tego sportu przyciągnęła nas długa lista czynników - widowiskowość, duża liczba kibiców i startujące samochody. O takie właśnie nam chodzi. Nawiązaliśmy współpracę z jednym z najlepszych zespołów w biznesie, Hansen Motorsport. Team Peugeot-Hansen jest budowany od podstaw do mistrzostw świata. Czeka nas fascynujące wyzwanie. Kalendarz obejmuje 12 rund na świecie, również na rynkach, które są strategicznie ważne dla naszej marki.

Team Peugeot-Hansen