OPONEO MPRC - Toruń 2018 - Powrót Mazurkiewicza

wto, 9 października 2018 godz. 09:42:13 komentarzy rallycross

Robert Mazurkiewicz

Robert Mazurkiewicz – Wicemistrz Polski Oponeo Rallycross 2017 w grupie Supernational, wraca do akcji.

Reprezentant Automobilklubu Kieleckiego w sezonie 2018 nie wziął udziału w MPRC, ale zgłosił się na finałową, siódmą rundę Oponeo Mistrzostw Polski, która w dniach 13-14 października odbędzie się w Toruniu.

Były przymiarki do gościnnego startu w kategorii Supercars, ale ostatecznie zobaczymy go w stawce Supernational. Czy to przygotowania do powrotu w pełnym wymiarze w sezonie 2019, tego jeszcze nie wiemy.

- Mocno pracowałem nad tym, by w finale sezonu pojechać i pokazać się w Supercarsie. Obdzwoniłem wszystkich i dostałem super oferty od Tomka Kuchara, Marcina Gagackiego, Mariusza Steca,  a nawet od Rafała Grzesińskiego za co im dziękuje. Jednak nie skleiło i finalnie brakło budżetu – przekazał Mazurkiewicz.

- Ale ostatecznie cieszę się z tego bo dostałem wspaniałą okazję od firmy Ayala na start w ostatniej rundzie autem w klasie Supernational S2000 – poinformował. - Moim spoterem będzie nie kto inny jak Paweł Hankiewicz, a zmieniać mi koła będzie Krzysztof Skorupski i spółka. Co tu dużo pisać, to topowy skład, a ja cieszę się na tę okazję i walczę z przeziębieniem by być gotowy w stu procentach. Zapraszam wszystkich fanów motorsportu na wspaniałe widowisko do Torunia.