Polo R Supercar 2018 zaprezentowane

wto, 20 marca 2018 godz. 15:30:36 skomentuj rallycross

fot. FIA WRX

Zespół Petera Solberga, który ma wsparcie Volkswagena, zaprezentował dziś nowe Polo R Supercar, które będzie bronią Norwega w rallycrossowych mistrzostwach świata 2018. Drugi samochód otrzyma broniący mistrzowskiej korony Johan Kristoffersson.

Samochód został wyposażony w 20 procent nowych podzespołów, w tym zoptymalizowaną aerodynamikę i powiększoną chłodnicę. Auto ma za sobą pierwsze testy w Belgii i Francji.

- Za mną sporo treningów i zaliczyłem start w Rajdzie Szwecji na pokładzie Fabii R5, ale nic nie równa się z powrotem za kierownicę Volkswagena Polo R Supercar. Gdy rozpoczęliśmy testy, uśmiechałem się od ucha do ucha. Jestem bardzo podekscytowany możliwością obrony tytułu - mówił Kristoffersson.

- W zeszłym roku mój zespół PSRX, który ma wsparcie Volkswagen Sweden i Volkswagen Motorsport, bardzo późno dołączył do stawki, ale odnieśliśmy sukces. Teraz nasze zadanie opiera się na tym triumfie. Nie będzie łatwo. Zawsze istnieje presja. Wywieram ją na siebie samego bardziej niż ktokolwiek inny. Moim marzeniem jest ponowna walka o mistrzostwo. Nie mogę doczekać się powrotu za kierownicę. Wprowadziliśmy wiele ulepszeń, by dopracować Polo R i jest lepiej - komentował Solberg.
fot. FIA WRX
fot. FIA WRX

 


fot. FIA WRX