World RX of Barcelona 2017 - Półfinały z Kaczmarskim - bez Loeba

nie, 2 kwietnia 2017 godz. 12:51:58 komentarzy rallycross
Tagi: Kaczmarski, Loeb

Martin Kaczmarski | Fot. Facebook

Jedenasty po kwalifikacjach, Martin Kaczmarski awansował do półfinałów pierwszej rundy Euro RX w Montmeló. Wrocławianin ukończył trzecie kwalifikacje na 18, czwarte na 22 miejscu.

Pomimo uszkodzenia elementów karoserii, podłużnicy oraz osłony intercoolera, w swoim pierwszym niedzielnym wyścigu Kaczmarski zajął trzecie miejsce - za aktualnym wicemistrzem Europy Jérôme Grosset-Janinem i Jere Kalliokoskim, przed Michaëlem De Keersmaeckerem i Philippem Maloigne. W drugim wyścigu Kaczmarski minął metę jako drugi - 1,7 sekundy za Kalliokosim. Za Fiestą nr 69 finiszowali Joachim Hvaal, Tore Kristofferson i Andri Õun.

W 1/2 finału World RX pierwszy raz zabraknie Sébastiena Loeba. As Peugeota ukręcił półoś w pierwszym wyścigu i choć wygrał drugi, znalazł się na 14 miejscu w łącznej klasyfikacji. Na czele utrzymał się Timo Scheider, dzisiaj drugi i piąty w kwalifikacjach. Sesje wygrali Mattias Ekström i Andreas Bakkerud.