Pojedynek Solbergów

pią, 30 listopada 2018 godz. 13:15:40 skomentuj rallycross

Oliver i Petter Solbergowie | fot. twitter.com/Petter_Solberg

Dwukrotny rallycrossowy mistrz świata: Petter Solberg pierwszy raz będzie miał okazję zmierzyć się ze swoim 16-letnim synem Oliverem. Obaj kierowcy w sobotę wezmą udział w imprezie Gymkhana Grid w RPA. Młodszy z rodu skorzysta z Citroena Xsary WRC, a starszy z rallycrossowego Polo.

- Sporo jeździłem z tatą. Sprawdziliśmy wiele aut na zamarzniętych jeziorach, co było bardzo ciekawe. Teraz jest nieco inaczej. Czas na rywalizację i czuję się dziwnie, gdy będę musiał walczyć z nim. Wiem, że będzie ciężko, ponieważ on i Johan mają o wiele więcej mocy. Volkswageny mają blisko 600 KM, a ja tylko 370. Nie zapomnijcie napisać, że jadę Xsarą i ile mam lat. Będzie bardzo ciekawie. To był długi rok, sporo podróżowałem i wspólne zakończenie sezonu będzie dobre. Zaliczyłem kilka treningów, zanim przyleciałem do RPA. Pracowałem nad Xsarą i stylem jazdy. Gdy zacznie się rywalizacja, będę chciał wygrać - mówił 16-latek dla Autosportu.

- Wraz z Pernillą widzieliśmy, jak Oliver dorasta i staje się coraz szybszy. Teraz zasiądzie w moim samochodzie. W ten weekend będę miał pewną przewagę w postaci auta, ale niesamowicie będzie zobaczyć go na tej samej liście zgłoszeń. Jestem dumny z tego, co robi i jak to robi. Czy powiedział, że może mnie pokonać? Może pokażę mu jego miejsce? Napisz, że pokonam go - dodał Petter Solberg.
Citroen Xsara WRC
fot. twitter.com/Petter_Solberg