OPONEO MPRC - Litwa 2018 - Pogoda dopisuje

nie, 29 lipca 2018 godz. 12:25:42 komentarzy rallycross

Tomasz Kuchar | fot. Maciej Niechwiadowicz

Pogoda, która miała płatać figla na torze w Vilkyciai jak na razie jest stabilna - słoneczna i parna. Dzięki temu znakomicie przygotowany tor jest tylko zraszany przez polewaczkę po każdej z sesji.

W pierwszej kwalifikacji obyło się bez większych zaskoczeń. W klasie Fiata 126p najszybszy był Jacek Górniak przed Jerzym Szynkiewiczem i Qbą Sykuckim. Fantastyczną serię zwycięstw kontynuuje w klasie Fiata Seicento Łukasz Grzybowski, choć tym razem bardzo blisko jego tylnego zderzaka był Szymon Jabłoński.

W RWD Cup ostrą walkę zaprezentowali Paweł Konecki i Łukasz Światowski. W SuperNational niemal remis pomiędzy przenio- i tylnonapędowymi koncepcjami na samochód rallycrossowy. Najszybszy był w przednionapędowym Citroenie Rafał Berdys, ale Paweł Melon w swoim odświeżonym BMW M3 ustąpił mu tylko o 0.008s. Kolejne pozycje zajęli Alan Wiśniewski, Łukasz Zoll i Radosław Raczkowski.

W SuperCars Polacy odnieśli podwójny sukces zwyciężając w obu biegach. Tomasz Kuchar uzyskał co prawda lepszy czas niż Marcin Gagacki, ale to kierowca Oponeo Motorsport wpadł na metę wypychany lekko od wewnętrznej przez Pauliusa Pleskovasa wyprzedzając go ostatecznie o zaledwie 0.164s.

fot. Maciej Niechwiadowicz