Louisville 2017 - Pierwsze zwycięstwo Hondy

nie, 21 maja 2017 godz. 20:30:19 komentarzy rallycross

Sebastian Eriksson | Fot. GRC

Sebastian Eriksson odniósł pierwsze zwycięstwo dla Hondy w Global Rallycross Championship. 24-letni Szwed pokonał w finale w Louisville Steve'a Arpina o 0,071 sekundy. Trzeci stopień podium przypadł liderowi mistrzostw, Scottowi Speedowi.

Subaru Rally Team USA zmagał się z kłopotami technicznymi. Chris Atkinson i Patrik Sandell opuścili trzecie kwalifikacje. W pierwszym półfinale prowadził Oliver Eriksson, ale na ostatnim okrążeniu Scott Speed wyprzedził Civic'ka. Przez większą część drugiego półfinału liderował Sebastian Eriksson - i na ostatnim kółku został minięty przez Tannera Fousta.

Przed finałem padał deszcz. Foust widniał na czele po pierwszym okrążeniu. Speed spadł na P5 - za Sebastiana Erikssona, Arpina i Dyne'a. Na drugim kółku Steve Arpin i Sebastian Eriksson wykorzystali Joker Lap, przedostając się przed Fousta. Tanner zaliczył skrót i wrócił na czoło podczas trzeciej rundy.

Sebastian Eriksson przejął kontrolę na 5 okrążeniu. Za sobą miał Aprina, Speeda i Fousta. Mitchell DeJong minął Fousta po Joker Lapie, po czym spadł za Beetle'a (7). Oliver Eriksson wyprzedził Cabota Bighama.

Finisz w Louisville | Fot. GRC

FINAŁ SUPERCAR
1. Sebastian Eriksson (S) Honda Civic
2. Steve Arpin (CDN) Ford Fiesta ST +0,071
3. Scott Speed (USA) Volkswagen Beetle +0,527
4. Tanner Foust (USA) Volkswagen Beetle +0,939
5. Mitchell DeJong (USA) Hnda Civic +3,648
6. Austin Dyne (USA) Ford Fiesta ST +4,310
7. Oliver Eriksson (S) Honda Civic +5,131
8. Cabot Bigham (USA) Ford Fiesta ST +6,210

Podium w Louisville | Fot. GRC

Fot. GRC