Peugeot szykuje nowe supercary

czw, 14 czerwca 2018 godz. 17:00:20 skomentuj rallycross

Sebastien Loeb

Peugeot planuje wprowadzenie praktycznie nowego supercara w następnej rundzie World RX w Szwecji. Samochód otrzymają Sebastien Loeb i Timmy Hansen.

Jeszcze przed sezonem 2018 francuski producent informował, że będzie wprowadzał liczne poprawki w trakcie mistrzostw.

- W Szwecji powinniśmy mieć trochę technicznych zmian, nad którymi pracowaliśmy od początku roku - powiedział dla motorsport.com dyrektor Peugeot Sport, Bruno Famin. – Wciąż mamy do rozwiązania kilka kwestii  i najważniejsze, abyśmy posiadali części. Aktualnie jeszcze nie ma finalnej decyzji, ale celem jest posiadanie tej ewolucji już w Szwecji.

Estetycznie nowe 208 będą wyglądały tak samo, jak podczas pierwszych pięciu rund mistrzostw. Samochody mają mieć natomiast zmienione podwozie i otrzymają nowy silnik.

Wcześniej wykorzystywano silniki zbudowane przez firmę Oreca. Przed sezonem Famin sugerował, że Peugeot chce opracować własny silnik. Nie potwierdził jednak, czy nowa jednostka wyszła spod ich ręki.

Sebastien Loeb jest aktualnie jedynym kierowcą zespołu, który wygrał rundę mistrzostw w tym roku (w Belgii). Obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców.

World RX of Sweden odbędzie się w dniach 30.06-01.07.

fot. FIAWorldRallycross.com