Peugeot Sport rezygnuje z World RX

czw, 18 października 2018 godz. 11:47:57 skomentuj rallycross

Peugeot Sport wycofuje się z World RX po sezonie 2018. Francuska marka ogłosiła to dzisiaj, podając równocześnie wiadomość o pracach rozwojowych nad sportowymi samochodami elektrycznymi.

Peugeot mocno zaangażował się FIA World Rallycross Championship. Przy współpracy z zespołem Hansen Motorsport sporo poprawiono Peugeota 208 WRX, którym startują Sebastien Loeb oraz Timmy Hansen. Wersją w starszej specyfikacji jeździ młodszy brat Timmy'ego – Kevin.

Team Peugeot Total nie włączył się jednak w tym roku do walki o mistrzostwo. Na rundę przed końcem sezonu zajmują trzecie miejsce, a w klasyfikacji zespołowej w miniony weekend z tytułu cieszyła się dominująca ekipa PSRX Volkswagen Sweden, a jej reprezentant Johan Kristofferson w sezonie 2018 zdobył drugie mistrzostw z rzędu.

W klasyfikacji kierowców najwyżej z kierowców Peugeota widnieje Sebastien Loeb, jest piąty. W tym roku wygrał tylko raz, w Belgii. Łącznie gościł pięć razy na podium.

Informację o wycofaniu potwierdził dyrektor marki Peugeot Jean-Philippe Imparato. Za powodem tej decyzji stoi niepewna przyszłość elektryczna dyscypliny.

- Peugeot skoncentruje swoje zasoby na rozwijaniu nowych, elektrycznych samochodów sportowych i dlatego zdecydował się na wycofanie z World RX po sezonie 2018, którego ewolucja w kierunku elektryfikacji jest niepewna – oświadczył Imparato.

E-WRX planowane jest najwcześniej na sezon 2021.

Wiadomość o wycofaniu Peugeota pojawia się niecałe dwa miesiące po tym, jak Audi zrezygnowało z fabrycznego wsparcia dla zespołu EKS.