Peugeot pokazał nowe 208 WRX

pon, 5 marca 2018 godz. 08:06:37 skomentuj rallycross

Peugeot 208 WRX | fot. Peugeot Sport

Zespół Peugeot Total zaprezentował dziś nowe 208 WRX, które będzie bronią Sebastiena Loeba i Timmy'ego Hansena w walce o tytuł mistrza świata w rallycrossie. Jednocześnie poinformowano, że Kevin Hansen nadal będzie korzystał z zeszłorocznego modelu.

Zdaniem producenta nowy pojazd wyposażony w silnik o mocy 560 KM jest szybszy, lżejszy i łatwiejszy w prowadzeniu. Ponadto motor ma lepszy moment obrotowy.

- To początek ekscytującego roku. Rallycrossowe mistrzostwa świata będą kluczową serią Peugeota. Mamy sporą wiedzę o tym sporcie, ale pozostajemy realistami. Nasi konkurenci są bardzo doświadczeni, a my zaczynaliśmy w tym sporcie od podstaw. Postaramy się o kilka zwycięstw. Bierzemy udział w tych mistrzostwach, ponieważ wierzymy w przyszłość tego sportu. Format sportowy jest krótki i intensywny. Fani są ekscytująco nastawieni i są młodsi niż w innych seriach. Wierzymy też w elektryczny rallycross. Przygotowujemy się do nowej generacji napędu i fanów mając na celu promocję obecnego Peugeota 208 i jego następców - mówił Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport.
Peugeot 208 WRX | fot. Peugeot Sport
- Mam wysokie oczekiwania na ten rok. Peugeot jako zespół fabryczny jest dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy, by podnieść poprzeczkę i umożliwić nam walkę o mistrzostwo. W przeszłości byliśmy blisko, ale zawsze czegoś brakowało. Teraz oficjalne zaangażowanie Peugeota uzupełni te straty. Wszystkie zmiany nie zostaną wprowadzone na początku sezonu, co utrudni walkę od pierwszej rundy. Wszystko zależy jednak od prędkości naszego rozwoju. Z punktu widzenia kierowcy, rallycross zapewnia prawdopodobnie najbardziej intensywne doświadczenia, jakie może mieć zawodnik. Rywalizacja jest krótka, ale wrażenia są niewiarygodne. Samochody są dużo szybsze od WRC i dają świetną zabawę. Nie mogę doczekać się sezonu - komentował Loeb.
Peugeot 208 WRX | fot. Peugeot Sport
- Nigdy wcześniej nie rywalizowałem na tak wysokim poziomie z zespołem fabrycznym. To zaszczyt, że zostałem wybrany i będę reprezentował Peugeota w tak ważnym czasie. Spodziewam się, że samochód dzięki wszystkim zmianom wprowadzonym przez inżynierów Peugeot Sport, będzie dużo lepszy. To zwiększa szanse na dobre wyniki, ale musimy pamiętać, że jest wielu silnych rywali. Wolę pozostać na ziemi. Moim celem jest jak najlepsza jazda podczas każdej rundy, by krok po kroku budować nasz postęp. Nie mogę doczekać się pierwszej rundy w Barcelonie. Zobaczymy, gdzie jesteśmy na tle stawki - dodał Timmy Hansen.

fot. Peugeot Sport