Peugeot chce dorównać Volkswagenowi

czw, 25 stycznia 2018 godz. 15:12:46 skomentuj rallycross

Sebastien Loeb | fot. Peugeot Sport

Sebastien Loeb, który przedwcześnie zakończył Rajd Dakar, przyznał, że Peugeot sporo zainwestował, by w tym roku dorównać Volkswagenowi na rallycrossowych arenach. W wywiadzie dla radia RTL dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata odniósł się także do swojego programu startów w WRC.

- Model 208 jest w fazie tworzenia. W ubiegłym roku mieliśmy problemy z pokonaniem Volkswagena. Byli lepsi od nas. Oni byli i są punktem odniesienia. Naszym celem jest wskoczenie na ich poziom i walka z nimi. Gdy będziemy na szczycie, powalczymy o tytuły - mówił Loeb

- Volkswagen opuścił WRC pod koniec 2016 roku i użyli w rallycrossie testowany już model. Przepisy są bardzo zbliżone do siebie i wykorzystali to. WRC stoi jednak na wyższym poziomie niż obecne samochody rallycrossowe. Przybyli z autem, nad którym pracowali cztery lata w ramach budżetu WRC. To nie ma nic wspólnego z rallycrossem. Zmusili nas do inwestowania, by podnieść poziom - dodał.

Francuz w tym roku pojawi się w wybranych rajdach za kierownicą Citroena C3 WRC i przyznaje, że głównym celem jest dobra zabawa.

- Celem jest dobra zabawa w aktualnych samochodach WRC. Uczucia, które dają rajdy, nie pojawiają się  nigdzie indziej, ani na Dakarze, ani w rallycrossie, ani na torze. Ostatni raz startowałem w Meksyku w 2011 roku, a odcinki co roku były zmieniane. Jedziemy tam z deficytem doświadczeń w porównaniu do innych, którzy startują co roku i znają samochody. Pojawię się bez konkretnych celów. Jestem ciekawy, gdzie będę w stawce - zakończył.

fot. Peugeot Sport