World RX of Hockenheim 2017 - Petter odrabia straty

sob, 6 maja 2017 godz. 18:15:01 komentarzy rallycross

Fiesta Martina Kaczmarskiego | Fot. Facebook

Petter Solberg, który w pierwszym wyścigu nie miał problemów z Andreasem Bakkerudem i Csucsu, wygrał trzecie kwalifikacje WRX w Hockenheim. Dwukrotny mistrz świata wyprzedził Sébastien Loeba, Mattiasa Ekströma, Kevina Erikssona, Johana Kristofferssona i Timmy'ego Hansena. Martin Kaczmarski, czwarty w wyścigu 3, ukończył kwalifikacje na 14 pozycji, ale w łącznej klasyfikacji spadł na 19 lokatę.

Czwarty po starcie - za Wilksem, Nitišsem i Heikkinenem - Kaczmarski podobnie jak Reinis Nitišs, zaliczył Joker Lap na drugim okrążeniu. Guy Wilks po Joker Lapie (3) spadł za Heikkinena i Nitišsa. Topi Heikkinen poczekał z zaliczeniem Joker Lapa do ostatniego okrążenia - i minął metę 0,804 sekundy za Nitišsem. Kolejne miejsca zajęli Wilks (+1,214), Kaczmarski (+2,106) i Dubourg (+3,679).

Drugi wyścig wygrał Robin Larsson, czwarty - Mattias Ekström, szybszy o 0,164 s od Kevina Erikssona. Sébastien Loeb pokonał Johana Kristofferssona (+0,536), Timmy'ego i Kevina Hansenów oraz Kena Blocka w wyścigu 5.