Pastrana przedstawił Dodge'a

czw, 24 maja 2012 godz. 03:03:13 skomentuj rallycross

Travis Pastrana | Fot. DodgePodczas Media Day na Charlotte Motor Speedway, Travis Pastrana przedstawił Dodge'a Dart, którym dziesięciokrotny złoty medalista X Games wystartuje w sześciu rundach Global RallyCross Championship. Samochód napędzany dwulitrowym, 4-cylindrowym, 16-zaworowym silnikiem turbo (600 KM), zbudowała w Szwecji frma Olsbergs MSE. Dart z napędem 4x4, posiada sekwencyjną skrzynię biegów Sadev. Pojazd rozpędza się do setki w 1,9 sekundy.

Obok Dodge'a i Red Bulla, sponsorem Pastrana 199 Racing został Discount Tire Company, największy sprzedawca opon i obręczy w USA, aktywny w NASCAR, Formula D i Supecrossie.

1,2-kilometrowy tor z Joker Lapem i przejazdem przez wodę, wytyczono wzdłuż prostej start/meta i depo owalu w Concorde, posiadającego trybuny na 140.000 widzów. We wtorek zafundowano trening uczestnikom GRC. W piątek wieczorem odbędzie się czasówka. Sobotnie zawody zaplanowano po History 300, rundzie NASCAR Nationwide Series (z udziałem Pastrany). Cztery wyścigi w grupach rozpoczną się o 16.30, finał o 20.20. Po dwóch najlepszych z każdego wyścigu awansuje do finału na 8 okrążeń.

Travis Pastrana | Fot. Dodge

Travis Pastrana | Fot. Dodge

Travis Pastrana | Fot. Dodge
Fot. Dodge