Paddon w GRC Europe

czw, 31 stycznia 2019 godz. 11:55:58 skomentuj rallycross

Hayden Paddon

Hayden Paddon przenosi się do rallycrossu i zaliczy pełny cykl GRC Europe za kierownicą 550-konnej Panthery RX6 z karoserią Hyundaia i30. Nowozelandczyk będzie rywalizował w kategorii GRC Titans. 

- Od dawna startuję w rajdach, więc rallycross nie jest dla mnie czymś zupełnie nowym, ale muszę przystosować się do rywalizacji na torze z innymi kierowcami - powiedział mistrz PWRC 2011, czterokrotny czempion Nowej Zelandii, uczestnik 79 rund WRC. - GRC Europe to dla mnie nowe wyzwanie. Niecierpliwie czekam, żeby się z nim zmierzyć. Dołączę do innych uczestników mistrzostw i postaram się być konkurencyjny.

- Jesteśmy zachwyceni tym, że mamy w składzie Haydena - mówi szef GRC Europe, Max J. Pucher. - Ze względu na wyjątkowy styl jazdy, Hayden zawsze należał do moich ulubionych kierowców. Oglądanie go w akcji jest ekscytujące i na pewno kibice będą zachwyceni.

Paddon, który pracuje również nad rajdowym programem na 2019, dołączył w GRC Europe do Alexa Wurza, Toomasa Heikkinena, Timmy'ego i Kevina Hansenów.

Oficjalne testy przed sezonem odbędą się z początkiem maja na MJP Racing Arena w austriackim Fuglau. Pierwszą rundę GRC Europe zaplanowano w terminie 29-30 czerwca na Circuit de Rallycross Philippe Chanoine w Dreux.

Panthera RX6