Olsbergs MSE zawiesza starty w World RX

czw, 25 października 2018 godz. 10:40:49 skomentuj rallycross

Olsbergs MSE

Po sezonie 2018 Olsbergs MSE zawiesza swoje starty w FIA World Rallycross Championship.

W świetle przewidywanej elektryfikacji World RX od 2021 roku i obecnie wysokich kosztów związanych z udziałem w tej serii, OMSE zdecydowało się na taki krok. Zajmą się pracą nad pozyskaniem producenta, który pomoże im w przygotowaniach do startów w eWRX.

Zespół nadal będzie wspierał programy klienckie w FIA European Rallycross Championship, Americas Rallycross Championship, RallyX Nordic, RX2 i ARX2 w 2019 roku.

- To jest oczywiście smutna decyzja, ale musimy ją podjąć pod kątem długoterminowej przyszłości firmy, ponieważ koszty operacyjne przy obecnym konkurencyjnym poziomie WorldRX są dla nas zbyt wysokie - oświadczył szef Olsbergs MSE, Andreas Eriksson.

- Jako producent samochodów do rallycrossu i firma obsługująca te auta na całym świecie, zachęcamy wszystkich zaangażowanych w ten sport do spojrzenia na obszary stabilności i redukcji kosztów w obecnych przepisach samochodów klasy Supercar, a także przystępności cenowej i zwrotu inwestycji z jeżdżenia tymi samochodami przez kolejne dziesięć lat.

- Wierzymy, że dzięki rozsądnym zmianom w przepisach technicznych, większość obecnych Supercarów ma przed sobą długą przyszłość w sporcie, a dyscyplina nadal będzie się zdrowo rozwijała, podobnie, jak nasza firma
– dodał.

- Z  niecierpliwością oczekujemy również na elektryczny rallycross od sezonu 2021 i w przyszłym roku skupimy się na pozyskaniu producenta gotowego na to. Uważamy, że elektryfikacja jest ważna dla przyszłości sportu i dla wszystkich młodych kierowców, którzy chcą być najszybsi na świecie.