Olsbergs MSE wraca do World RX

śro, 7 marca 2018 godz. 14:05:46 skomentuj rallycross

Kevin Eriksson i Robin Larsson

Zespół Olsbergs MSE wraca do FIA World Rallycross Championship. Za kierownicą Fiest Supercar będą zasiadali Kevin Eriksson i Robin Larsson.

Przy współpracy z Fordem, OMSE wygrało klasyfikację zespołową World RX w 2014 roku, w tym samym sezonie, kiedy zwyciężyli w Global Rallycross. Podparli to drugim miejsce w mistrzostwach świata rok później.

Po wycofaniu się z GRC wzmocnili swoje zaangażowanie w World RX na ten rok, gdzie obecnie obsługują popularny cykl rozgrywany w ramach mistrzostw - RX2 International Series.

- Skoncentrowanie naszych wysiłków w Europie i na arenie międzynarodowej daje wiele korzyści - powiedział szef OMSE - Andreas Eriksson. - Przede wszystkim jesteśmy podekscytowani, co możemy osiągnąć dysponując tak szybkim składem - Kevinem i Robinem. Obydwaj pokazali już swój potencjał w mistrzostwach świata i są zdolni do walki o najwyższy stopień podium.

- Sezon 2018 to ważny rok dla Olsbergs MSE, ponieważ opracowaliśmy zupełnie nowy samochód na nadchodzącą kampanię, wyposażony w najnowszą specyfikację silnika, który już pokazał, że jest zwycięską jednostką.

- Olsbergs MSE znajduje się teraz w sytuacji, w której możemy zarówno wynająć, jak i sprzedać Hondę Civic i Fiestę Supercar do startów w World RX, European RX i RallyX Nordic - przekazał.

Eriksson junior zwyciężył w RX Lites Cup w 2014 roku, wygrał rundę World RX w Niemczech w sezonie 2016 i dwukrotnie zdobywał tytuły w RallyX Nordic.

Larsson wygrał w 2014 roku FIA European Rallycross Championship. Potem pięć razy gościł na podium w World RX, w tym wygrał zawody w Argentynie. W zeszłym roku powrócił do European RX, był czwarty.

Olsbergs MSE podczas trwających właśnie testów w Loheac, oprócz nowej Fiesty, korzysta też z Hondy Civic, którą ostatnio wystawiał w GRC.