Odejście Peugeota nie było zależne od wyników

sob, 20 października 2018 godz. 10:14:23 skomentuj rallycross

Sebastien Loeb | fot. World RX

Wycofanie się Peugeota z mistrzostw świata w rallycrossie nie wynikało z wyników zespołu w serii, wyjaśnił dyrektor marki - Jean-Philippe Imparato.

W czwartek Peugeot poinformował o wycofaniu się z World RX po sezonie 2018.

Imparato przekazał również w kolejnym oświadczeniu, że Sebastien Loeb pozostanie kierowcą PSA, choć nie podano żadnego programu sportowego Francuza.

- Od wczoraj pojawiło się wiele emocjonalnych komentarzy na moim koncie na Twitterze - przyznał Imparato. - Chcę więc lepiej to wyjaśnić, aby pomóc w zrozumieniu naszej decyzji.

- Przede wszystkim to oświadczenie nie jest związane z naszymi wynikami i kierowcami. Gratuluję i dziękuję całej rodzinie i zespołowi Hansena za wyjątkowy talent, ducha walki, determinację i szwedzką życzliwość, które dzielili z nami.

- Jeśli chodzi o Sebastiena (Loeba) jest zbyt wcześnie, aby mówić o czymkolwiek. Pozostaje kierowcą PSA Motorsport i pomyślimy o jego przyszłości.

- Decyzja o rezygnacji z World RX jest bardzo brutalna, ale moją misją, jako dyrektora jest podejmowanie decyzji w odpowiednim momencie, w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju firmy i pracowników
– kontynuował. – Rzeczywisty kontekst skłonił nas do szybkiej reakcji. 3-go października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, instytucje europejskie postanowiły zaostrzyć rozporządzenie w Europie, zmniejszające emisję CO2 o 40 procent w 2030 roku, na podstawie  ustalonego już na 2020 rok 95 g CO2/km.

- Nie mamy innego wyjścia, chcąc być w zgodzie z nowymi programami i nie zniknąć przez bezczynność. Niepewna przyszłość EWRX nie jest zgodna z naszym kalendarzem ofensywy w elektryfikacji, która zaczyna się już teraz. Dlatego wycofujemy się z WRX.


Elektryfikacja Word RX została odłożona do 2021 roku. Ostatecznym terminem na zgłaszanie się producentów do mistrzostw jest marzec 2019 roku.

fot. World RX