Od frustracji do zwycięstwa

pon, 6 sierpnia 2018 godz. 13:21:48 skomentuj rallycross

fot. PSRX

Johan Kristoffersson po zwycięstwie w World RX Of Canada umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji mistrzostw świata. W drodze po obrone tytułu ma już 55 punktów przewagi nad zwodnikami fabrycznej ekipy Peugeota – Loebem i Hansenem.

Zwycięswto na Trois-Rivieres było jego czwartym z rzędu w tym roku.

World RX of Canada: Relacja

- Sobota była ciężka. Utknąłem w tłoku. Rzeczy nie układały się po mojej myśli. W sobotni wieczór byłem sfrustrowany – opowiadał Johan Kristoffersson.

- Jednak dobrze mieć takiego kolegę w zespole, jak Petter Solberg. Czułem, że tracę na szutrowych sekcjach, więc usiedliśmy i porozmawialiśmy samochodzie i o jeździe. Pomógł mi i w niedzielę rano zrobiłem to o czym mi powiedział – kontynuował kierowca PSRX Volkswagen Sweden.

- Niedziela była fantastyczna. Mocno walczyłem w półfinale, wiedziałem, że Peugeoty będą bardzo szybkie. Finał poszedł dobrze. Pierwszy zakręt był wymagający, ale kiedy byliśmy już z przodu, wiedziałem że wszystko wygląda dobrze.

- Uwielbiam to miejsce i tor. Wygrałem tutaj w zeszłym roku i ciesze się, że znów opuszczam Kanadę z tym zwycięskim uczuciem. To świetny wynik dla mnie, PSRX Volkswagen Sweden i ponownie dziękuje Petterow
i - podsumował.