Nowy w Supercars

czw, 7 września 2017 godz. 16:39:04 skomentuj rallycross

Austin Cindric | Fot. Bryan Herta AutosportAustin Cindric, który w niedzielę odniósł kontrowersyjne zwycięstwo w wyścigu NASCAR Camping World Truck Series, dołączy do uczestników Red Bull Global Rallycross Championship w Monroe. 19-letni syn prezesa Team Penske, Tima Cindrica, Austin pozbawił wygranej naszego rodaka Kaza Gralę. Pół okrążenia przed końcem wyścigu pikapów na historycznym Mosport, Cindric wjechał w Chevroleta prowadzącego Grali na Turn 5. Kaz wypadł na pobocze i finiszował jako trzeci.

Evergreen Speedway w Monroe, w stanie Waszyngton, gości podwójną rundę GRC. Pierwsza połowa toru, mierzącego 1,182 km, jest identyczna jak w ubiegłym roku. Zamieniono miejscami hopę i Joker Lap - obecnie skrót na zakręcie 5. 64,3 % pętli posiada asfaltową nawierzchnię, pozostałe 35,7 % to szuter.

W Supercars zgłoszono 10 kierowców. Debiutujący w tej kategorii Austin Cindric, ubiegłoroczny mistrz GRC Lites,  przejmie Fiestę Bryan Herta Rallysport. W punktacji Scott Speed (616) wyprzedza Steve'a Arpina (578) i Tannera Fousta (575).

LISTA ZGŁOSZEŃ
00 Steve Arpin (CDN) Ford Fiesta
14 Austin Dyne (USA) Ford Fiesta
16 Oliver Eriksson (S) Honda Civic
18 Patrik Sandell (S) Subaru WRX STI
19 Austin Cindric (USA) Ford Fiesta
24 Mitchell DeJong (USA) Honda Civic
34 Tanner Foust (USA) Volkswagen Beetle
41 Scott Speed (USA) Volkswagen Beetle
55 Chris Atkinson (AUS) Subaru WRX STI
93 Sebastian Eriksson (S) Honda Civic

Fot. twitter.com/BHA

Tor w Monroe