Nowe Audi w akcji

czw, 8 marca 2018 godz. 10:09:22 skomentuj rallycross

Mattias Ekstrom | fot. pics-motorsport.com

Wczoraj na torze w Loheac ruszyły oficjalne testy przedsezonowe FIA World Rallycross Championship. Dzisiaj jazdy trwają dalej, zawodnikom rano towarzyszyły deszczowe warunki.

We Francji nie zabrakło ekipy EKS z nowym Audi S1, którym w tym roku powalczą Mattias Ekstrom i Andreas Bakkerud. Swoje zaangażowanie w projekt wzmocniło Audi Sport.

Zmiany w aucie obejmują m.in. tylny spojler, dodatkowe otwory wentylacyjne w dachu oraz w tylnych oknach, zamiast tradycyjnych wlotów powietrza stosowanych w bocznych panelach.

- Zaliczyłem dwa czy trzy przejazdy i z pewnością fajnie jest wypróbować nowy samochód. Cieszę się, że Andreas również miał frajdę - mówił Ekstrom. - Wcześniej mieliśmy prywatny shakedown i odczucia są dobre. Ale co jest dobre? Dobrze jest, kiedy jest się szybkim i można wygrywać wyścigi. Wykonaliśmy sporo pracy, ale wiele zależy tez od tego, co zrobili rywale.

Zobacz też: Galeria zdjęć z oficjalnych testów World RX

Szwed potwierdza, że zaangażowanie Audi Sport było znaczące w procesie prac rozwojowych.

- Z pewnością Audi Sport jest dobre w wielu rzeczach, a jedną z nich jest aerodynamika - dodał.

Pytany jak będzie różniła się testowana wersja S1 od tej, której użyją podczas pierwszych zawodów w Hiszpanii, odparł: - Pojawią się nowe rzeczy, być może nie będą widoczne z zewnątrz, ale wewnątrz są planowane aktualizacje.

fot. pics-motorsport.com