Nitišs wraca do EuroRX

pon, 5 marca 2018 godz. 12:26:41 skomentuj rallycross

Reinis Nitišs | fot. reinisnitiss.com

Reinis Nitišs dołączy w tym sezonie do ekipy Set Promotion i zaliczy pięć rund FIA European Rallycross Championship. Będzie zasiadał za kierownicą Fiesty Supercar zbudowanej przez M-Sport.

Nitišs i fiński zespół Set Promotion mają już wspólną historię. W 2013 roku startował w ich barwach w EuroRX w klasie Super1600, zdobywając tytuł.

Łotysz w sezonach 2014-2015 reprezentował w WorldRX zespół Olsbergs MSE. W 2014 roku zakończył mistrzostwa na trzecim miejscu. Rok 2016 rozpoczął w Münnich Motorsport, a potem wrócił do Olsbergs MSE.

W sezonie 2017 w Audi ekipy EKS RX wywalczył siedemnaste miejsce.

- W mojej karierze wyścigowej miałem tylko jeden sezon, który był stosunkowo spokojny i kiedy nie musiałem myśleć o podpisaniu nowego kontraktu i zastanawiania się, jak dalej będzie wyglądała moja kariera. W tym roku spędziliśmy dużo czasu przeglądając rożne opcje, co dalej – powiedział Nitišs. - Rozważając plany na sezon 2018 ważne było dla mnie kontynuowanie rywalizacji w rallycrossie i utrzymanie mojego miejsca na padoku. Do tego chciałem wziąć udział w zawodach w Biķernieki, przed moimi kibicami, jak również znaleźc sposób na dalsze doskonalenie moich umiejętności.

- Postanowiliśmy dołączyc do Set Promotion, ze względu na naszą wcześniejszą udaną współpracę, a ponieważ Marcus Gronholm, dwukrotny rajdowy mistrz świata, jest konsultatntem zespołu, jego rady z pewnością pomogą mi się poprawić - dodał.

- Znając nasze możliwości finansowe i oceniając wszystkie opcje, podjęlismy decyzję o powrocie do mistrzostw Europy, gdzie będziemy mogli rywalizować we wszystkich rundach – dodał jego ojciec, pełniący również rolę menadżera, Aigars Nitišs.

fot. reinisnitiss.com